Psí hotel v Trenčíne si občas pomýlia s doživotným útulkom

0 5916

Trenčín 11. januára (TASR) – Rodinný psí hotel pri výcvikovej škole Twister pôsobí v Trenčíne už desať rokov. Jeho služby vyhľadávajú majitelia psov najmä počas dovoleniek, prázdnin a zimných lyžovačiek.

Podľa slov majiteľa hotela Zdena Meravého stojí denný pobyt 5 eur, psov však ubytovávajú na základe dohody. „Mali sme tu psíka na jeden deň, ale aj na pol roka. O psov sa staráme hlavne ja s dcérou, občas radi vypomôžu s venčením malých psíkov aj naši najmladší,“ uviedol Meravý, ktorý má 25-ročné kynologické skúsenosti ako výcvikár a figurant.

Niektorí majitelia psov si podľa neho hotel občas pomýlia s útulkom s doživotnou starostlivosťou. „Mali sme tu pána, ktorý si k nám dal do hotela dvoch psov a prišiel si ich pozrieť až po dvoch rokoch. Našťastie sa nám podarilo nájsť zodpovednejších majiteľov, ktorí im poskytli láskavý domov,“ priblížil Meravý.

Okrem hotelierstva pre psov sa výcviková škola Twister venuje výcviku psov, pripravujú štvornohých miláčikov na skúšky, výstavy a bonitácie. V kynologických stopách majiteľa hotela pokračuje aj jeho dcéra Zuzana, ktorá sa so svojim psom stala dvojnásobnou majsterkou Slovenska a zúčastnila sa na kvalifikačných pretekoch na majstrovstvá sveta.

TASR
Ilustračné foto: TASR/František Iván