Prípad obeseného psíka má dohru na prokuratúre, bol očipovaný

0

Prípad obeseného psíka v obci Dúbravica v okrese Banská Bystrica má už dohru na prokuratúre. Banskobystrický viceprimátor Martin Turčan a Dominika Homolová z Občianskeho združenia Pes v núdzi podali v týchto dňoch trestné oznámenie za týranie zvierat na neznámeho páchateľa.

Prípad zdokumentovali spolu s políciou.

„Prípad zverejnený na sociálnych sieťach, kedy mladí chlapci v lesíku pri Dúbravici našli na strome obeseného psa na vôdzke, zatriasol verejnosťou. Počet týraných zvierat sa v poslednom čase výrazne zvyšuje a stáva sa obzvlášť citlivou témou. Aktivisti bijú na poplach,“ reagoval Turčan. Podľa neho je situácia už neúnosná a je nutné sa ňou zaoberať.
1
„Psík bol očipovaný. Získali sme tak údaje o pôvodnom majiteľovi a ošetreniach, ktoré mal za sebou. Na mieste bola aj polícia, s ktorou sme spoločne prekonzultovali ďalší postup v tejto veci,“ doplnila Homolová, ktorá tiež bola na mieste nálezu.

Podľa Turčana a Homolovej sa pravidelne objavujú stále nové prípady bezbrehej krutosti ľudí voči zvieratám. Riešenie je v zmene zákonov a vo zvýšení ochrany zvierat na Slovensku. Tá oproti ostatným európskym krajinám výrazne zaostáva.
2
„Tento prípad je špecifický v tom, že sme vďaka čipu získali dáta o majiteľovi obeseného psíka, čo by malo vyšetrovateľom výrazne napomôcť v riešení prípadu a k získaniu ďalších potrebných informácií. Nakoľko tu existuje reálna šanca na vyšetrenie tohto brutálneho prípadu, rozhodli sme sa podať trestné oznámenie. Kde máme garanciu, že ak niekto dokáže bezcitne ublížiť zvieraťu, že niečo podobné neurobí malému dieťaťu?,“ dodal viceprimátor.

TASR
Foto: OZ Pes v núdzi