Ulica Priadka takmer pripravila o život

0 575

Priadko takmer nepržil drsný život na ulici. Keď ho našli, bol takmer mŕtvy. Osud to zariadil tak, že sa dostal do jedného z depozitov, k predsedníčka OZ Túlavá labka. Maličký bol v strašnom stave. Zalepené a zapálené oči, kostrička obalená kožou, slabý, smutný. Dnes už má nový domov, hľadať mu ho pomáhalo aj Útulkovo.sk.

Očká mu umyli a namastili, bol odčervený, dostal striekačkou vodu, dostal prvé jedlo… A o deň neskôr sa už postavil na nohy. Už je v depozite a urobil obrovské pokroky. Začal papať, už aj pobehne, vyskočí, pohrá sa. Očká má stále v zlom stave, no našťastie vidí, ešte podstúpi vyšetrenie na klinike. Priadko dostal meno na základe toho, že neustále pradie. Je to úžasné, malinké, nežné mačiatko, tak do dvoch dlaní. Akonáhle k nemu človek príde, hneď spustí motor a obšmieta sa, túli sa, a pradie ako traktor. Priadko je čistotný, naučený na mačací záchodík.

Kontakt: 0918 050 524, 0911 291 083, tulavalabka@gmail.com

O zvieratku:

Meno: PRIADKO
Pohlavie: kocúr
Farba: korytnačiová
Vek: bielo-tigrovaný

OZ Túlavá labka

V decembri 2008 založila partia kamarátov z Banskej Štiavnice, ktorých spájala láska k zvieratám, OZ Túlava labka. Všetci sa spoznali nezávisle rok predtým, ako aktivisti v miestnom útulku. OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvieratám. Činnosť OZ je zameraná na pomoc v Štiavnických vrchoch i keď niekedy siaha aj oveľa ďalej. Viac>>