Prešov vybudoval nový výbeh pre psov s prvkami na kynologický šport

0

Prešovským psom z mestskej časti Šváby a okolia vybudovalo mesto nový výbeh s prvkami na cvičenie. Investícia prekročila sumu 12.000 eur vrátane DPH.

Objekt stojí na mestskom pozemku, ktorý bol dlhé roky nevyužívaný. Informoval o tom tlačový referent Mestského úradu v Prešove Milan Grejták.

„Psičkári dostali v blízkosti križovatky Solivarská – Švábska – Arm. gen. Ludvika Svobodu pre svojich štvornohých miláčikov nový priestor. Psia ‚telocvičňa‘ slúži nielen na venčenie psov, ale aj na ich výcvik,“ uviedol Grejták.

Pozemok s plochou zhruba 800 štvorcových metrov v rámci stavebných úprav oplotili. V jeho areáli vybudovali altánok so sedením, ktorý majiteľom psov môže poslúžiť pri nepriaznivom počasí, ale aj ako útočisko pred prudkým slnkom. Samozrejmosťou sú odpadkové koše a lavičky.

Pre psov tu nainštalovali agility – prvky pre kynologický šport, ktoré slúžia pre nácvik pohyblivosti, obratnosti a zručnosti. K dispozícii majú hojdačku so stabilizačným závažím, na výcvik slúži skočka, slalom, kovová konštrukcia i ohybný tunel. V areáli boli zrealizované aj sadové úpravy.

Práce urobila prešovská spoločnosť PEhAES, ktorá uspela vo verejnej súťaži.