Podarí sa zachrániť 150 miliónov prasiat? Petícia za ich záchranu končí už v piatok

0

Bratislava 18. marca (Útulkovo.sk) – Na podpísanie európskej petície za dodržiavanie zákonov na ochranu prasiat ostávajú už len štyri dni! Doteraz ju podpísalo 353 tisíc ľudí. Signatári prostredníctvom petície upozorňujú na otrasné podmienky, v akých 150 miliónov prasiat v desiatkach chovov v Európe, žije.

Naprieč Európou putuje v týchto dňoch obria prasnica HOPE, aby upozornila na zlé podmienky prasiat v chovoch, vyzvala na podpis petície a dala nádej na dôstojnejší život 150 miliónom prasiat chovaných v Európskej únii.

Sloboda zvierat sa pridala k výzve ministrom poľnohospodárstva a členom Rady pre poľnohospodárstvo a rybolov pri EÚ, prostredníctvom ktorej žiada o prijatie okamžitých opatrení, ktoré zaistia, že krajiny budú postupovať plne v súlade so Smernicou o ochrane prasiat, a že budú podporovať svojich kolegov z iných členských štátov EÚ, aby urobili to isté.

prasatá

Signatári výzvy vyjadrujú znepokojenie nad tým, že v mnohých krajinách EÚ: „často ignorujú legislatívu EÚ zakazujúcu rutinné kupírovanie chvostíkov a skracovanie a obrusovanie zubov, často ignorujú požiadavku obohatiť ustajnenie o slamu alebo iný vhodný materiál, ktorý prasatám umožní prirodzené rýpanie, hrabania a hľadanie si potravy a skúmanie prostredia, veľa prasníc je naďalej držaných v tesných klietkach počas dlhých mesiacov gravidity napriek obmedzeniam, ktoré legislatíva ukladá všetkým členom EÚ.“

Ako Útulkovo.sk informovala koordinátorka kampane HOPE Silvia Čaňová, petícia sa bude v piatok od 12.00 do 16.00 hod. podpisovať aj v uliciach Bratislavy. „V piatok 21. marca vyšle Hope nádej aj do Bratislavy: 150 balónikov – prasiatok bude vyzývať ľudí na podpis našej petície,“ priblížila.

hope

Ak chcete podporiť túto výzvu, môžte tak urobiť TU

Útulkovo.sk
Ilustračné foto: Sloboda zvierat, youtube

Súvisiace články:
VIDEO: V Európskej únii živorí 150 miliónov prasiat, zmrzačujú ich zaživa
Viac>>