Popradský útulok pripravuje deň otvorených dverí, chce pomôcť opusteným psom

0 1564

Po vydarenej akcii Mestského útulku v Poprade, ktorá sa konala v decembri 2015, sa jeho brány pre verejnosť otvoria opäť. Návštevníci môžu zavítať do priestorov útulku v sobotu 19. marca v rámci dňa otvorených dverí.

Počas vianočných sviatkov zavítalo do priestorov popradského psieho útulku počas troch hodín takmer 300 návštevníkov. „Od ľudí sme dostali 150 kg kvalitných granúl, takmer 100 psích konzerv, deky, koberce, hračky, piškóty, nechýbalo dokonca ani oblečenie pre psíkov. Jedného psíka si počas akcie dokonca vzali domov noví majitelia, ďalší odcestoval do dočasnej opatery. Niektorí psíkovia sú zas rezervovaní a do nových domovov by mali vycestovať už v najbližších dňoch,“ informovala Viktória Paperáková z mestského útulku.

Po troch mesiacoch sa v útulku rozhodli, že túto akciu znovu zopakujú. „Rozhodli sme sa opäť niečo pripraviť pre milovníkov psíkov a našich podporovateľov. Každý, kto chce potešiť psíkov z útulku dlhou prechádzkou a maškrtami, venovať im lásku a pohladenie alebo si vybrať verného spoločníka, je vítaný,“ uviedla Paperáková. Akcia prebehne od 11.00 do 14.00 h. Počas toho si budú môcť návštevníci vychutnať nielen venčenie psov, ale aj ukážky ich poslušnosti, ktoré pripravilo vedenie útulku spolu s kynologickými klubmi v Poprade.

Za každú pomoc v podobe krmiva, kynologických potrieb alebo nepotrebných diek získajú darcovia lístok do tomboly, v ktorej na nich budú čakať malé prekvapenia ako výraz vďaky za poskytnutú pomoc. Aktuálne je v popradskom útulku umiestnených 39 psov, v dočasných opaterách u dobrovoľníkov je ďalších deväť psíkov.

TASR
Ilustračné foto: Útulkovo.sk/Útulok Poprad