POPRAD: Tradičná akcia venovaná podpore mestského útulku prekonala očakávania

0 1199

Tradičná akcia venovaná podpore mestského útulku pre psy v Poprade prekonala všetky očakávania. Podujatie Vianoce a opustené psíky navštívilo v pondelok (28.12.) v priebehu troch hodín podľa viacerých odhadov takmer 300 malých i veľkých návštevníkov, ktorí pod vianočným stromčekom nechali pre obyvateľov útulku obrovské množstvo darčekov.

„Od dobrých ľudí sme dostali 150 kilogramov kvalitných granúl, takmer 100 psích konzerv, deky, koberce, hračky, piškóty, nechýbalo dokonca ani oblečenie pre psíkov. Boli sme prekvapení a dojatí množstvom ľudí, ktorí si našli cestu k nám a urobili psíkom pekné Vianoce,“ informovala Viktória Páperaková z mestského útulku.

Jedného psíka si počas akcie dokonca vzali domov noví majitelia, ďalší odcestoval do dočasnej opatery. Niektoré psíky sú zas rezervovaní a do nových domovov by mali vycestovať už v najbližších dňoch. Okrem možnosti „vyvenčiť“ psíkov z útulku potešili návštevníkov podujatia zaujímavými ukážkami poslušnosti a agility partneri, ktorí pomáhajú s výcvikom psov v útulku – Športový a kynologický klub Canislog v Poprade a Agility klub Kamzik. Pre účastníkov podujatia bol po prvýkrát zabezpečený stan s teplým čajom a vianočným občerstvením, na príjazdovej komunikácii zabezpečovala organizáciu dopravy mestská polícia.

„Celkovo je v útulku a v zabezpečených dočasných opaterách umiestnených 39 psíkov hľadajúcich nový domov. Bližšie podrobnosti o jednotlivých obyvateľoch útulku, ako aj detaily možností ich adopcie nájdu záujemcovia na webových stránkach mesta Poprad a na facebookovom profile útulku,“ upozornil hovorca mesta Poprad Marián Galajda.

Mestský útulok pre psy prevzalo do svojej správy mesto Poprad ako súčasť komplexnej koncepcie chovu psov v meste v septembri. Samospráva zároveň vyhlásila dobrovoľnú finančnú zbierku na spolufinancovanie nákladov spojených s prevádzkovaním útulku. Prostredníctvom vyškolených pracovníkov mestskej polície samospráva zriadila aj odchytovú službu.

TASR