Najstaršia mačka na svete Poppy zomrela

0

Londýn 11. júna (TASR) – Malá korytnačková mačka menom Poppy z Veľkej Británie, ktorú Guinnessova Kniha rekordov 19. mája uznala za najstaršiu žijúcu mačku sveta, niekoľko týždňov po tom v piatok uhynula. Mala 24 rokov – v ľudskom živote by to bolo až 114, informoval dnes britský server Dailymail.co.uk.

Poppy sa narodila vo februári 1990, keď Nelsona Mandelu pustili v Juhoafrickej republike z väzenia, a prežila päť britských premiérov.

Jej majitelia ju pochovali vo svojej záhrade v Bournemouthu, v anglickom Dorsete, po boku svojich predchádzajúcich domácich miláčikov.

Uviedol, že mačka zomrela minulý piatok po problémoch so zadnými nohami a infekcii, ktorú dostala z vody. Jej majiteľka, 43-ročná Jacqui Westová denníku povedala, že Poppy „mala zlý týždeň“. „Pre infekciu z vody dostala v stredu antibiotiká a začali ju hnevať zadné nohy. Nebola vôbec vo svojej koži. Uhynula v piatok popoludní,“ spresnila.

poppy

Majiteľka povedala, že pri nej bola celý posledný deň, keďže sa Poppy cítila tak zle. „Vedeli sme, že je stará, ale aj tak to človeka veľmi rozruší,“ dodala. Zdôraznila, že ešte predtým získala titul najstaršej mačky sveta a „takmer ako keby úmyselne zostávala nažive, pretože ten proces trval celé mesiace“.

Titul prevzala od mačky Pinky z amerického Kansasu, ktorá vlani zomrela ako 23-ročná.

Jacqui Westová mala Poppy od jej piatich rokov. Manželia Westovci majú dvoch synov vo veku 11 a osem rokov a o svoj domov sa v súčasnosti delia ešte so štyrmi ďalšími mačkami, dvoma zajacmi a škrečkom.

Vôbec najvyššieho veku v dejinách sa dožila mačka Creme Puff z Austinu, v americkom Texase, ktorá sa dožila až 38 rokov a troch dní.

TASR
Ilustračné foto: Internet