Podujatie Človek, pes a kôň prezentuje istú symbiózu

0 2910
Zdroj: TASR/AP

Podujatie Človek, pes a kôň, ktoré sa v Snine uskutoční v nedeľu (18.9.), prezentuje symbiózu medzi človekom a zvieraťom. Poukazuje na to, že tento vzťah funguje už dlhé roky.

„Pes a kôň sú spoločníkmi človeka v športovej, voľnočasovej, ale aj pracovnej oblasti,“ vysvetlil pre TASR jeden z organizátorov Vladislav Juško. Podľa jeho slov je to zároveň príležitosť stretnúť sa. „Akcia je vhodná pre všetky vekové kategórie,“ dodal.

Návštevníkom sa predstavia policajní psovodi, ktorí budú súťažiť o cenu sympatie divákov. Súčasťou podujatia bude aj symbolické ukončenie žatevnej sezóny. „Počas bohoslužby kňaz posvätí dožinkový veniec,“ vysvetlil Juško.

Diváci sa môžu tešiť na vystúpenie maďarskej pusty, v rámci ktorej jeden jazdec ovláda päť, konkrétne frízskych koní. Svoje umenie predvedú aj furmani, gymnastiku na koni predstaví voltížna skupina. Nebude chýbať súťaž vo varení pirohov, ukážka automobilových veteránov, jazda na koni, ale aj rodeo býk.

Podujatie Človek, pes a kôň sa uskutoční na starom futbalovom ihrisku, ktoré sa nachádza v blízkosti historického kaštieľa. Akciu organizuje Mestské kultúrne a osvetové stredisko v Snine v spolupráci s občianskym združením Animoterapeuticko-jazdecké centrum Snina.
TASR