Počas letných prázdnin našlo 19 psov z útulku v Poprade nový domov

0 719

Počas letných prázdnin zaznamenali v Mestskom útulku pre túlavé a odchytené psy v Poprade pravidelné návštevy milovníkov zvierat. Tie podľa komunikačného manažéra mesta Poprad Mariána Galajdu pokračujú aj v septembri, ale už v menšom rozsahu.

„V priebehu prázdnin sme mali v útulku skutočne plno, ľudia chodili od rána do večera, denne sa u nás vystriedalo aj 30 záujemcov, ktorí prišli vyvenčiť psíkov,“ informoval vedúci útulku Peter Greňa. Počas leta zorganizoval útulok spolu s mestom Poprad podujatie Namaľuj si svojho psíka, vďaka ktorému plot útulku spestrili desiatky malieb vysnívaných psov detí a ich rodičov.

„Tou najlepšou správou je, že počas letných mesiacov sa nám podarilo pre 19 psov nájsť nový domov, od začiatku septembra sme takto potešili ďalších šesť štvornohých obyvateľov útulku,“ doplnil Greňa. V súčasnosti je v útulku 28 psov a sedem šteniatok, 15 psov je dočasnej opatere. Popradský útulok ponúka pre verejnosť každý deň okrem pondelka možnosť vziať si psov z útulku na prechádzku. „Medzi pravidelnými návštevníkmi nechýbajú okrem rodín s deťmi ani organizované skupiny seniorov z Popradu, prihlásili sa nám dokonca ďalšie z blízkeho okolia, z čoho máme naozaj radosť,“ uzavrel Greňa.

Otváracie hodiny pre verejnosť sú v utorok, stredu, štvrtok a piatok od 13.00 do 16.00 h, cez víkendy od 8.00 do 14.00 h. Od 1. októbra bude otváracia doba pre verejnosť predĺžená cez víkendy do 16.00 h.