Po bavorských vlkoch sa pátra už aj na Šumave

0
Ilustračná snímka, zdroj: TASR/A. Moštková

Správa Národného parku Bavorský les v spolupráci s kolegami z Národných parkov Berchtesgaden a Šumava zintenzívnila pátranie po troch vlkoch, ktorí ušli v noci na piatok z ohradeného územia v dôsledku otvorenia brány neznámymi páchateľmi.

Jedno zo zvierat krátko po úteku zachytila a usmrtila súprava regionálneho vlaku. Ďalších dvoch vlkov zastrelili lovci v priebehu nedele a utorka.

Správa Národného parku zdôvodnila odstrely tvrdením, že v daných prípadoch nebol možný iný postup. Informácie priniesol dnes Bavorský rozhlas (BR).

Spoločnosť na ochranu vlkov zastrelenie zvierat schvaľuje zdôrazňujúc, že správanie vlkov žijúcich v prírode, respektíve vlkov v ohradách spravovaných ľuďmi, je výrazne iné. V prípade druhej z uvedených kategórii môže byť menej predvídateľné. Zvieratá na úteku preto predstavujú pre človeka väčšie nebezpečenstvo, ako vlky žijúce voľne v prírode.

Prioritou zostáva odchyt vlkov a vrátenie zvierat do ohrady, za účelom ktorého bolo postavených množstvo pascí. Ak však tento postup nebude možný, pristúpi sa k odstrelu.