Petržalka bude mať od leta prvý oplotený výbeh pre psov

2 3154

Bratislava 7. mája (TASR) – Už počas tohtoročného leta by mala mať bratislavská Petržalka prvý oplotený výbeh pre psov. V priebehu najbližších dvoch mesiacov má vzniknúť na trávnatej ploche medzi Rusovskou cestou, Wolkrovou ulicou a Panónskou cestou.

Dôvodom výstavby oploteného „venčoviska“ je fakt, že výstavba nosného systému MHD zmenší plochy, ktoré sú v Petržalke určené pre voľný pohyb psov. Oplotený pozemok, ktorý nebude ohrozovať žiadna výstavba, má výmer takmer 66 árov. „Bude pozostávať z trávnatej plochy so stromami o výmere 5858 m2 a cvičiska s plochou 800 m2,“ informovala hovorkyňa Petržalky Michaela Platznerová.

Ako ďalej uviedla, na cvičisku budú stanovené hodiny pre kurzy na výcvik psov, no mimo týchto hodín bude toto miesto prístupné pre každého, kto si chce so psíkom zatrénovať len tak.

Vstup do výbehu bude mať dva vchody. Jeden od Panónskej cesty z podchodu pod Rusovskou cestou a druhý od križovatky Rusovská – Wolkrova. Ako povedal starosta Petržalky Vladimír Bajan, oplotený výbeh pre psov chce mestská časť vybudovať nielen pre samotných psíčkarov.

„Som presvedčený, že zároveň prispejeme aj k eliminovaniu množiacich sa konfliktov, k vyššej bezpečnosti Petržalčanov a v neposlednom rade aj k čistote chodníkov a trávnikov,“ povedal Bajan.

TASR
Ilustračné foto: TASR/František Iván