Deväťročný chlapec zachraňuje túlavých psov, z garáže urobil útulok

0

Bratislava 22. mája (Útulkovo.sk) – Má len deväť rokov a už zachraňuje životy! Reč je o Filipínčanovi Kenovi, ktorý sa rozhodol z garáže urobiť útulok pre zvieratá. Hoci mu tvrdili, že sa to môže podariť iba dospelým, Ken všetkých presvedčil, že to tak nie je.

„Vždy som chcel otvoriť útulok a pomáhať túlavým psom a mačkám na uliciach,“ vyznal sa Ken. Ako dodal, otec mu vysvetlil, že to bude stáť veľa peňazí, a väčšinou sa takéto plány podarí zrealizovať iba dospelým. Chlapec sa však nevzdal a tvrdo pracoval na svojom sne.

Vo februári zverejnil na internete fotografie, na ktorých chová túlavých psov. Netrvalo dlho, a ľudia mu začali posielať peniaze, aby mu s nimi pomohli. „Niektorí veľmi milí ľudia, ktorí videli fotografie, mi darovali peniaze na starostlivosť o psov. Máme tak dosť peňazí na to, aby som psov mohol nakŕmiť na ulici a poskytnúť im veterinárnu starostlivosť,“ povedal mladík.

chlapec otvoril utulok1

Garážový útulok nazval Happy Animals Club a zachránené psíky, ktorých sa ujal, sú po dvoch mesiacoch ako vymenené.

Okrem toho sa Kenovi podarilo vyzbierať dosť peňazí, aby mohol začal pracovať na vybudovaní útulku. Prvého mája si s pomocou otca prenajal na jeden rok garáž s rozlohou tisíc metrov štvorcových. Stálo ho to približne 1500 dolárov a ani v súčasnosti nemá dosť peňazí na prevádzkovanie útulku. Ale nevzdáva sa.

chlapec otvoril utulok2

„Chcem zachrániť čo najviac psov, aby nemuseli byť bezdôvodne zabití. Mojim prvým krokom bolo očkovanie proti besnote,“ vysvetlil školák, ktorý plánuje získať dosť peňazí na starostlivosť o zachránené zvieratá. „Tiež je potrebné hľadať im nové domovy, keď budú na to pripravené,“ doplnil.

Útulkovo.sk
Foto: happyanimalsclub.org