Exemplárny trest! Za týranie psa dostala Češka väzenie natvrdo, je na úteku

1 3590

Bratislava/Brno 6. novembra (Útulkovo.sk) – Pitbula priviazala v záhradkárskej osade o šijací stroj a nechala ho tam zahynúť. Odvolací súd v Brne za to dnes pre Terezu M. potvrdil nepodmienečný trest odňatia slobody. Žena však spravodlivosti uniká, pre istotu sa nedostavila ani na záverečné pojednávanie súdu.

Tereza M. nechala svoju štvorročnú sučku amerického pitbulteriéra pri dome v záhradkárskej osade v mestskej časti Brno-Komárov. Pripútala ju k šijaciemu stroju a niekoľko mesiacov ju tam nechala. Pes trpel hladom a zimou. Bol podvyživený a trpel zápalom pľúc, v dôsledku čoho nakoniec uhynul. Týmto prípadom sa dnes opäť zaoberal krajský súd v Brne.

Podľa informácií Českej televízie Mestský súd v Brne majiteľku sučky potrestal nepodmienečným trestom na sedem mesiacov, čo potvrdil aj odvolací súd. Tereza M. sa však ani dnes na súd nedostavila, momentálne je na úteku.

Predsedníčka odvolacieho senátu Hana Kleinová si myslí, že vzhľadom na krutosť a spôsob, zachádzania so psom je trest pre Terezu M. ešte mierny. Keď ju orgány činné v trestnom konaní vypátrajú, nastúpi na výkon trestu.

Český občiansky zákonník je v oblasti týrania psov prísnejší ako slovenský, z čoho vyplýva aj možnosť výraznejšie postihnúť takéto jednanie.

Útulkovo.sk
Ilustračné foto: wikipedia