Psa priviazal v opustenom dome, aby tam umrel od hladu a smädu

2

Trenčianske Stankovce 20. augusta (Útulkovo.sk) – Bez jedla a vody čakal na smrť! Utrápený vyhladovaný pes pomaly umieral v opustenom dome v Trenčianskych Stankovciach. Majiteľ utýraného zvieraťa pritom býva neďaleko a psa priviazal v opustenom dome údajne naschvál, aby sa ho zbavil! Prvú pomoc mu podali pracovníci obecného úradu, ktorí sa už na neho nemohli pozerať a začali ho kŕmiť…

Majiteľ psa údajne býva neďaleko opusteného domu. Na dvore má svojich psov na reťaziach, v dobrom stave, a tohto si nevšíma. „Možno aj bol doma, ale nikto neotváral. Podľa toho, čo mi povedali ľudia z dediny, ho chcel nechať ešte v zime vyhladovať, aby mal od neho pokoj,“ uviedla pre Útulkovo.sk členka Slovenskej aliancie ochrancov zvierat Martina Kobelová, ktorá bola týraného psa preveriť. „Čo je to za človeka, ktorému nie je trápne, keď jeho vlastného psa chodia kŕmiť ľudia z úradu? Človek, ktorý vie, že pár metrov od neho hladuje pes,“ dodala.

Zúbožený pes má približne šesť rokov, podľa zubov možno aj menej. „Je uviazaný na reťazi, lebo utekal a vyhladovaný sa túlal po dedine, išiel len po jedle, ale ľudia z neho mali obrovský strach,“ priblížila Kobelová.

Zároveň dodala, že v súčasnosti je pes k ľudom milý a teší sa z ich prítomnosti. „Stačí ak vidí jedlo a je úplne bláznivý, chce sa dostať ku človeku,“ doplnila.

Pes sa však stále nachádza v opustenom dome, odkázaný na príležitostnú pomoc. „Nemám pre neho žiadne riešenie, odchádzala som odtiaľ so slzami v očiach, ale čo deň, to nový pes. Som absolútne v koncoch, čo sa týka dočasných opatier alebo riešenia pre takéto prípady. Nemám kde dať už ani muchu,“ dodala smutne Kobelová.

Aby sa mohol tento pes dať do hromady, potrebuje okamžitú pomoc – dočasnú opateru, miesto v útulku.

Ak sa rozhodnete tomuto nešťastnému psovi pomôcť, volajte na telefónne číslo: 0904 960 192

Útulkovo.sk
Foto Martina Kobelová