Kvôli hlasnej hudbe v aute zatkli muža a zastrelili mu psa

0 2157

Hawthorne 10. júla (Útulkovo.sk) – Škandalózne! Americký policajt zatkol muža, čo si nahrával policajný zásah na mobilný telefón a štyrmi ranami z pištole mu zabil psa. Polícia v americkom Hawthorne zatknutie oficiálne odôvodnila tým, že chlapcovi v aute hrala hudba príliš hlasno.

Leon Rosby bol na prechádzke so svojim psom Maxom, pričom si na svoj mobilný telefón nahrával policajnú akciu. Jeho správanie po chvíli začalo policajtov iritovať. Prišli k nemu, zatkli ho a nasadili mu putá.

Pes, ktorého majiteľ zatvoril v aute však vyskočil cez okno a chcel pomôcť svojmu pánovi. Štekal a skákal do policajtov. Jeden z nich potom začal do neho strieľať, zakrvavený pes sa z posledných síl pokúsil postaviť na nohy a napokon v kŕčoch umrel na ceste. Video s týmto incidentom si však natočili iní svedkovia udalosti a umiestnili ho na internet. Pozrelo si ho už viac ako 200 tisíc ľudí, policajná stanica je zavalená ich sťažnosťami a žiadosťami o prepustenie oboch zasahujúcich policajtov zo služby.

Podľa správy denníka Daily Breeze polícia v Hawthorne tvrdí, že zatkla Rosbyho kvôli hlasnej hudbe v jeho aute. Dôvodom zastrelenia psa údajne bola obava o bezpečnosť policajtov aj Rosbyho.

Útulkovo.sk
Foto Youtube

http://youtu.be/darGjrTuHIw

Zdroj: Youtube
Video nie je vhodné pre maloletých a slabšie povahy.