Pes prežil štyri mesiace v tme

16 2734

Zlatno 22. januára (Útulkovo.sk) – Kým bol šteniatkom držali ho v byte, potom ho zavreli do tmavej pivnice a jesť mu dávali len sporadicky. Najmenej štyri mesiace prežíval psík v Zlatne muky a strach v takmer úplnej tme. Nakoniec musela zasahovať Sloboda zvierat.

Ako pre Útulkovo.sk uviedla Silvia Čaňová zo Slobody zvierat, prípadu sa ujala ich inšpektorka Erika Kněžská, ktorej sa podarilo psíka od rodiny vymôcť. „Rodina držala psa dlhodobo, najmenej štyri mesiace v pivnici, v tme. Inšpektorka Erika Kněžská psíka odtiaľ vymohla, inak by sme prípad postúpili Regionálnej veterinárnej a potravinovej správe,“ spresnila.

Rodina so psom vraj nechodila vôbec von a jesť mu dávali len občas. „Vyfotografovať sa nám ho podarilo len zvrchu, hrubé priliehavé dvere neprepúšťali svetlo,“ priblížila inšpektorka Kněžská.

zachránený psík2

Majiteľka najskôr nechcela ani počuť, že by sa psa mala vzdať, vraj ho mala ako šteniatko v byte, ale už má dve deti, tak putoval do pivnice. Jej partner však po prehováraní inšpektorky súhlasil s jeho odvozom. „Pochvalami som nešetrila, len aby som to nešťastné zviera odtiaľ dostala. Dokonca nám ho sám vložil do prepravky,“ vydýchla si Kněžská.

zachránený psík3

Spočiatku bol psík dosť vystrašený a agresívny, ale po návšteve veterinárky zmenil správanie. Je však trochu vychudnutý. „Bude z neho určite veľmi vďačný člen nejakej rodiny,“ zhodnotila inšpektorka.

Psík je momentálne v regionálnom útulku v Rožňave a čaká na svojho nového majiteľa.

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat