Pes prežil štyri mesiace v tme

16 2472

Zlatno 22. januára (Útulkovo.sk) – Kým bol šteniatkom držali ho v byte, potom ho zavreli do tmavej pivnice a jesť mu dávali len sporadicky. Najmenej štyri mesiace prežíval psík v Zlatne muky a strach v takmer úplnej tme. Nakoniec musela zasahovať Sloboda zvierat.

Ako pre Útulkovo.sk uviedla Silvia Čaňová zo Slobody zvierat, prípadu sa ujala ich inšpektorka Erika Kněžská, ktorej sa podarilo psíka od rodiny vymôcť. „Rodina držala psa dlhodobo, najmenej štyri mesiace v pivnici, v tme. Inšpektorka Erika Kněžská psíka odtiaľ vymohla, inak by sme prípad postúpili Regionálnej veterinárnej a potravinovej správe,“ spresnila.

Rodina so psom vraj nechodila vôbec von a jesť mu dávali len občas. „Vyfotografovať sa nám ho podarilo len zvrchu, hrubé priliehavé dvere neprepúšťali svetlo,“ priblížila inšpektorka Kněžská.

zachránený psík2

Majiteľka najskôr nechcela ani počuť, že by sa psa mala vzdať, vraj ho mala ako šteniatko v byte, ale už má dve deti, tak putoval do pivnice. Jej partner však po prehováraní inšpektorky súhlasil s jeho odvozom. „Pochvalami som nešetrila, len aby som to nešťastné zviera odtiaľ dostala. Dokonca nám ho sám vložil do prepravky,“ vydýchla si Kněžská.

zachránený psík3

Spočiatku bol psík dosť vystrašený a agresívny, ale po návšteve veterinárky zmenil správanie. Je však trochu vychudnutý. „Bude z neho určite veľmi vďačný člen nejakej rodiny,“ zhodnotila inšpektorka.

Psík je momentálne v regionálnom útulku v Rožňave a čaká na svojho nového majiteľa.

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat

 • David Stark

  mrdky… neskutečný co ty lidi dělaj zvířatům. zavřel bych je do sklepa a likvidoval je… a jinak, pes musel mít radost že mu švihnou blesk z foťáku do očí…

 • Monika Jancichova

  je toto vobec možné???? a už mám pokazenu zase náladu(((ä chudiatko, ich treba zavriet do pivnice……….

 • AlekSano

  4 mesiace v tme a podla toho ako ma cervene oci ho fotili s bleskom, inespektorka ako lusk :)) doporucoval by som pani inspektorke sa rano zobudit a hned sa nechat blesknut… a nech nam o tom potom napise :D

  • Jan Petraník

   ty si minimalne kreten

   • AlekSano

    trapis ma

   • Eunika Kapšová

    má pravdu, ak bol ten pes 4 mesiace po tme, mohlo mu to spôsobiť poriadne problémy

   • AlekSano

    chlapec este nebol dlhsie v tme, nechaj tak :)

   • Eunika Kapšová

    … milujem takých “ mudrlantov“ …

 • Zuzana

  to je jedno hlavne,ze psik je odtial prec…majitelka ma dve deti?neviem si predstavit co je to za matku ked toto dokaze spravit zvieratu…

  • Alexa

   Presne tak! Ja by som sa hanbila za takú mater!!!

 • Eva Mattošová

  Čo to môže byť za rodinu, keď aj pivnicu majú v takom stave. Neviem si predstaviť, akú majú domácnosť. Pozrela by som sa aj na ich deti, v akom sú stave. Chúďa psík, konečne sa z toho bordelu dostal. Želám mu lepších páničkov. A pokutu za týranie zvieraťa. Peniaze za pokutu by som venovala psiemu útulku.

 • Erika Kněžská

  Myslím že jeden záblesk je to najmenšie zlo čo doteraz zažil…alebo mal ostať tam??? Myslíte že by mi róm dobrovolne otvoril dvere aby som si ho vyfotila??? Neviete o tejto práci nič a riešite…

  • AlekSano

   To neni jeden zablesk co ta odfoti kamos v krcme… ak nechapes dopady tak si trosku nastuduj nieco o adaptacii oka na intenzitu osvetlenia a sposobene mozne problemy do buducna so seroslepostou atd… Nato nemusime vediet o tvojej praci nic, staci na to vseobecne vzdelanie.. :) Dakujeme za zachranu psika :)

 • Alexa

  Majiteľke to iba tak prejde?! Mimochodom, jedno mi nie je jasné: má psa v pivnici, ktorého kŕmi len občas, a nechce sa ho vzdať. Mala by ísť povinne na psychiatrické vyšetrenie, psychopatka! A také majú deti!!! Tešme sa, čo z nich vyrastie!!

 • sima

  šialenci,……..čim dalej tym viac začina ludom prepinat v tych gebuliach

  • Bady

   Už je v rodině a ná se dobře přibral 3 kg a je z něj moc krásný pes. Je zatím v dočasné péči ale postaráno je o něho dobře chodí 4x denně ven a už i chodí sem tam bez vodítka. Je to krásný hladkosrstý foxterier.