TRAVIČ V TRNAVE: Pes a štyri vrany prišli o život, sedem psov skončilo u veterinára

1

Trnava 29. marca (TASR) – Trnavčania pozor! Niekto vám chce otráviť psy. Veterinári už ošetrili sedem, ktorých majitelia venčili za sídliskom Družba. Jeden pes doplatil na otravu životom, odniesli si to aj štyri vrany.

Mestská polícia v Trnave vydala zákaz a upozorňuje ľudí, aby nevstupovali sami a ani so svojimi psami na pozemok, ktorý sa nachádza za sídliskom Družba za zeleným pásom, v smere od Kauflandu na Bučany. Od dnešného rána doteraz do veterinárnej nemocnice priviezli už sedem otrávených psov, s ktorými boli na prechádzke na tomto pozemku ich majitelia.

Psy požili, ako TASR informoval veterinár Miroslav Faga, pravdepodobne jed, inštalovaný do kúskov safaládky. „Vzápätí zviera začne slintať, triasť sa, podobá sa to epileptickému záchvatu,“ uviedol veterinárny lekár. Zvieratá, ktoré majitelia do nemocnice doviezli včas, sa podarilo zachrániť. O ďalších nemajú informácie.

„Vzorka mäsového výrobku ide na toxikologický rozbor. Človek, ktorý chcel zvieratá otráviť, si neuvedomil, že sa tam chodia prechádzať aj rodiny s deťmi, radšej ani nedomyslieť, čo by sa stalo, keby to našlo malé dieťa,“ povedal Faga.

Mestská polícia (MP) podľa náčelníka Igora Kelešiho vyslala vzápätí po oznámení na miesto hliadky, ktoré upozorňujú každého, kto by chcel na pole so psom ísť. „Ide o trestný čin všeobecného ohrozenia, prípad preberá štátna polícia,“ dodal náčelník MP. Policajti budú na mieste, ako dodal, kým to bude potrebné.

Mesto Trnava podľa informácií hovorcu Pavla Tomašoviča zatiaľ nevie, komu tento pozemok patrí, aby mohlo prijať potrebné opatrenia. Prvé náznaky, že na pozemku za zeleným pásom nie je všetko v poriadku, boli podľa Tomašoviča už v strede týždňa, keď tam našli pri pochôdzkach so psami štyri mŕtve vrany a jedného psa. Otravu tam musel páchateľ opakovane pravdepodobne položiť.

TASR
Ilustračné foto: TASR/Svätopluk Písecký

Súvisiace články:

Psíčkari pozor! V Liptovskom Mikuláši niekto rozhádzal párky naplnené klincami
Viac>>

Muž z Vladivostoku sa priznal k otráveniu tisícov túlavých psov
Viac>>