Na českého šampióna zrejme zaútočil travič. Je v kritickom stave

0

Bratislava 24. októbra (Útulkovo.sk) – Neuveriteľne úbohým spôsobom zaútočil neznámy páchateľ na sučku austrálskeho ovčiaka, ktorá tento rok získala titul Český grand Šampión. Pes v hodnote takmer desaťtisíc eur je v kritickom stave, veterinárka bojuje aj o život jej šteňaťa.

Podľa českých internetových zdrojov polícia už od stredy vyšetruje podozrenie z otravy dvoch psov v Libereckom kraji. „V dopoludňajších hodinách našla majiteľka svoje dve sučky v kotercoch v zlom zdravotnom stave. Obidve očividne trpeli kŕčmi a neboli schopné postaviť sa na nohy,“ uviedla hovorkyňa polície.

Trojročnú šampiónku, aj jej sedemmesačné šteňa sa snaží zachrániť veterinárka, starší pes je však v kritickom stave. Mladšiu sučku sa podarilo stabilizovať. Podľa polície veterinárka vyjadrila podozrenie, že „psom uškodila látka, s ktorou nemohli prísť do kontaktu náhodne“.

Ak sa niekto rozhodol zabiť psa, ktorý má okrem tohoročného titulu za sebou aj úspechy v minulých rokoch zo závisti, alebo zištných dôvodov, hrozí mu len stíhanie kvôli poškodzovaniu veci. „Z právneho hľadiska ostáva pes stále vecou. Policajti preto začali prípad vyšetrovať ako poškodzovanie cudzej veci,“ konštatuje na českom serveri novinár Michael Daněk.

Útulkovo.sk
Ilustračné foto internet