VIDEO: Mysleli si, že je to kus koberca, ale bol to pes s najväčšími dredmi na svete!

0 2532

Bratislava/Ontario 1. novembra (Útulkovo.sk) – Kvôli obrovským dredom nemohol ani chodiť! Nebyť tohto handikepu by psíkovi mohol jeho zachlpenú hrivu závidieť aj Bob Marley. Nedostal sa k nej však preto, že má rád reggae, ale kvôli katastrofálnemu zanedbaniu opatery zo strany bývalých majiteľov. Pozrite si na videu, čo zo strašidelného dreaddoga napokon vystrihli na veterinárnej klinike…

Mysleli si, že je to starý koberec alebo mŕtvy kojot. Presne tak vyzeralo úbohé zviera, ktoré našli manželia Goughovci na svojej rodinnej farme v kanadskom Ontariu. Zistili však, že je to psík, ktorý kvôli dredom a chlpom už nemôže ani chodiť. Okamžite ho vzali na veterinárnu kliniku.


Lekári na klinike dali zachránenému šteňatu meno Shrek. Holením jeho srsti strávili hodiny a odstránili mu takmer dve kilá rozstrapatených chlpov. Zákrok bol bolestivý, preto Shreka uviedli do narkózy. „Keď sa prebral z narkózy, uvideli sme nádherného psíka,“ opísali ho pracovníci kliniky na sociálnej sieti.

„Bojí sa aj vlastného tieňa, nie je však agresívny,“ dodali. Na fotkách, aj videu vidieť, že šteňa po odstránení strašidelnej ozdoby vyzerá ako čerstvo ostrihané jahniatko.


Shrek bol vydesený a nervózny, ale začal sa učiť dôverovať ľuďom. Len tri dni po tom, ako sa dostal zo zajatia dredov, začal komunikovať s okolím.

Jeho príbeh na Facebooku zaujali tisícky ľudí, ktorí sa stali jeho fanúšikmi. „Je to zvláštny malý chlapík s obrovským fanklubom,“ teší sa majiteľ Metro Gough. „Získava podporu celého sveta,“ prezradil.

Pozrite si video Shrekovej premeny z dreaddoga na rozkošné šteniatko:
http://youtu.be/cwtAfECeJfg

Útulkovo.sk
Foto: Park Road Veterinary Clinic
Video: Youtube