Uvažujete o psovi? Adoptujte si ho!

0

Bratislava 7. júla (Útulkovo.sk) – Uvažuje o kúpe psa? Adoptujte si ho! Presne to vám poradia občianske združenia po celom Slovensku, ktoré sa venujú záchrane štvornohých miláčikov.

„V súčasnosti si už veľa ľudí radšej psíka adoptuje, ako kúpi od množiteľov,“ zhodnotila Andrea Sedláčková z Občianskeho združenia Psia duša. Ako vysvetlila, lepšie je adoptovať si ročného psíka ako malé šteňa, pretože ročný psík sa nasťahuje do bytu a takmer okamžite je ´hotovým´ členom rodiny.

„Máme takú prax, že psíkov dávame do dočasných opatier, následne sa vyprofilujú, a potom ich adoptujeme do rodín. Musíme sa pochváliť, že sa nám ešte žiadny psík nevrátil,“ uviedla. OZ Psia duša nehľadá psíkovi správneho človeka, ale hľadá pre psíka ten najsprávnejší domov. „Vyberáme podľa toho, čo by vyhovovalo psíkovi, pretože si myslíme, že človek je rozumnejší, a so psom sa vžije,“ vysvetlila Sedláčková.

„Máme sieť dočasných opatier, čo je domov na rekonvalescenciu psíka, na vychovanie, na vyprofilovanie, na adaptáciu do rodiny a na základe jeho vlastností ho dávame do správnej rodín,“ spresnila.

OZ Psia duša zastrešuje psíkov v núdzi po celom Slovensku a zastrešilo aj psíkov z karanténnej stanice v Pezinku. Nedávno napríklad prevzali štyroch psov z kastračnej akcie z Krásnej Hôrky.

Útulkovo.sk
Ilustračné foto OZ Psia duša/Karanténna stanica Pezinok