Partizánske obmedzilo vstup psíčkarov do parkov, dôvodom je nedisciplinovanosť

0 1329

Mesto Partizánske obmedzilo, respektíve úplne zamedzilo vstupu psíčkarov do dvoch centrálnych parkov na svojom území.

Dôvodom aktualizácie všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o podmienkach držania psov, ktoré odsúhlasili mestskí poslanci na svojom ostatnom rokovaní ešte koncom augusta, je podľa primátora Partizánskeho Jozefa Božika nedisciplinovanosť majiteľov psov.

Aktualizácia predmetného VZN sa dotýka Parku Milana Rastislava Štefánika a Parku Jana Antonína Baťu, ktoré sú zrevitalizované a pravidelne sa v nich uskutočňujú kultúrno-spoločenské podujatia. „Žiaľ, nie všetci majitelia psíkov sú natoľko sociálne inteligentní, aby dokázali upratať po svojich štvornohých miláčikoch, tak sa mesto Partizánske rozhodlo, že touto aktualizáciou upraví možnosť vstupu psov do týchto priestorov,“ ozrejmil pre TASR Božik.

Spresnil, že v prípade Parku Milana Rastislava Štefánika ide o absolútny zákaz vodenia psov do jeho priestorov a v rámci Parku Jana Antonína Baťu musia psíčkari používať pri venčení vôdzku.

Mesto má 800.000 štvorcových metrov verejnej zelene, ktorá je podľa primátora z veľkej časti poškodená práve nezodpovedným správaním majiteľov psov. Ako tvrdí, tomuto problému v parkoch nepomôže ani osadenie ďalších košov na psie exkrementy, ktorých je tam podľa neho dostatok.

„Chceme sa pokúsiť vytvoriť typ akéhosi skúšobného prostredia, kde zistíme, koľko exkrementov nájdeme v jednom, respektíve druhom parku. Pretože, ak by sa podarilo upraviť správanie majiteľov psov, ktorí navštevujú Park Jana Antonína Baťu, tak nie je problém v budúcnosti takýto priestor vytvoriť aj v druhom parku. A naopak, ak sa potvrdí, že ani vôdzka a takýto väčší dozor nestačí, záujmom poslaneckého zboru je absolútne zakázať vstup psov do Parku Jana Antonína Baťu,“ dodal.

TASR
Ilustračné foto: Útulkovo.sk