Poslanci v Starom Meste berú psiemu parku agility

1 1309

Bratislava 4. júla (Útulkovo.sk) – V psom parku pre verejnosť, ktorý v bratislavskom Starom Meste vznikol ešte vlani v novembri, chcú staromestskí poslanci odstrániť agility prvky. Takýto návrh schválili ešte minulý mesiac, keď rokovali o zmiernení hluku na Poľnej ulici, kde je výbeh umiestnený. Starostka Tatiana Rosová (SDKÚ-DS) sa však postavila proti a uznesenie nepodpísala. Čo bude s parkom, tak nie je jasné. Poslanci teraz musia svoje rozhodnutie potvrdiť do dvoch mesiacov znova, v lete však nerokujú.

S návrhom okamžite odstrániť z parku agility prišiel poslanec Mário Ležovič (KDH) a podporilo ho sedem z 12 prítomných poslancov. „Schválili ste, že sponzorsky darované hracie prvky budú odtiaľ odstránené, čím tento park prestáva mať zmysel,“ reagovala v júni na hlasovanie poslancov starostka. „Hracie prvky nie sú hlučné, či tam budú alebo nie, psi budú rovnako behať a skákať,“ podotkla. Tie prvky, ktoré mohli robiť hluk, podľa nej samospráva už odstránila.

Dnes je výbeh v pracovných dňoch pre obyvateľov otvorený od 7.00 do 22.00 h. Zastupiteľstvo hodiny skrátilo a vstup tam chce len od 8.00 do 20.00 h. „Venčiť o ôsmej ráno už nemá zmysel, lebo ľudia sú v práci,“ myslí si Rosová.

Uznesenie tak nie je hlavou Starého Mesta podpísané. V utorok (1.7.) sa uskutočnila miestna rada a ak si chcú poslanci svoje rozhodnutie presadiť, musia trojpätinovou väčšinou do dvoch mesiacov schváliť návrh znova. Ak sa tak nestane, uznesenie stratí platnosť. Rokovanie zastupiteľstva je však až po lete.

Staromestská hovorkyňa Alexandra Obuchová vysvetľuje, že myšlienkou psieho parku bolo poskytnúť psíčkarom bezpečný výbeh pre ich miláčikov, keďže takých plôch je v Starom Meste nedostatok, ale aj zvýšiť bezpečnosť a čistotu v rámci celého okolia Poľnej ulice. Pripomína, že projekt vznikol bez nákladov mestskej časti, oplotenie aj hracie prvky boli zaobstarané sponzorsky. „Mali sme dosiaľ veľa pozitívnych reakcií, negatívnu reakciu sme zaznamenali iba od jednej obyvateľky Poľnej ulice,“ zdôraznila Obuchová.

V sobotu 5. júla sa bude v psom parku konať popoludnie na tému dieťa a pes. Od 14.00 do 16.00 h obyvateľom predvedú tipy a ukážky, ako môžu spolu dieťa a pes vychádzať.

TASR
Ilustračné foto: TASR