Ovčiak Jade v živote nič nenašiel. Potom našiel dieťa a zachránil mu život!


Bratislava/Birmingham 26. novembra (Útulkovo.sk) – Deväťročný himalájsky nemecký ovčiak podľa vlastných majiteľov „v živote nič nenašiel“. Po prvý raz sa pustil do pátrania v parku v Birminghame a našiel niečo, čo jeho pán najprv považoval za vrece vyhodených mačiatok. Bolo to však živé dieťa odhodené v taške! Pes, ktorý mal po celý život nadštandardne dobrý vzťah k deťom, bábätko našťastie vypátral skôr, ako ho stihlo zabiť podchladenie…

Dôchodca Roger Wildau (68) bol na prechádzke v parku v Birminghame so svojím deväťročným nemeckým ovčiakom Jadeom. Pes sa náhle splašil a rozbehol sa ku kríkom. Vrčal na pohodenú tašku a odmietol sa vrátiť k svojmu majiteľovi.

„Išiel som za psom a uvidel som tašku, v ktorej sa niečo hýbalo,“ opísal Wildau netradičný nález pre Birmingham Mail. „Myslel som si, že je to vrece vyhodených mačiatok, ale zrazu som uvidel malé rúčky a hlavičku. Hneď na to dieťa začalo plakať,“ dodal.

Šokovaný Wildau okamžite zavolal políciu, ktorá bábätko hneď odniesla do nemocnice. Dostalo prezývku Baby Jade po svojom psom záchrancovi. Podľa policajného inšpektora Iana Greena sa dieťatko zotavuje. Ako však uviedli lekári, dieťa malo šťastie, že v kríkoch ležalo len relatívne krátky čas. Keby tam bolo dlhšie, mohlo to mať pre neho fatálne následky.

Nemeckého ovčiaka zaviedol k dieťaťu pravdepodobne vynikajúci sluch. „Jade predtým nikdy nič nenašiel. Musel dieťa počuť plakať,“ konštatovala Wildauova manželka s tým, že doma majú päť vnúčat a Jade má s nimi vynikajúci vzťah. „Vždy keď niektoré z nich na neho zakričí, tak kňučí. Deti proste miluje,“ dodala.

Majitelia sú na svojho psa hrdí, pretože sa mu podarilo zachrániť život dieťaťa. Polícia pátra po jeho matke.

Útulkovo.sk
Foto: Polícia Birmingham/Facebook