OTRASNÝ PRÍPAD: Zúbožená sučka nevládala ani vstať, ležala doslova v hnoji

3 4525

ČADCA – Prípad Čady, otriasol aj inšpektorkami Slobody zvierat, ktoré už všeličo zažili. Týranú sučku nahlásila oznamovateľka v Čadci.

Na miesto bol privolaný veterinár z Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy a sociálne pracovníčky, keďže majiteľkou sučky bola dementná, stará žena.

„V chlieve bola nájdená zúbožená sučka, v katastofálnom stave, nevládala vstať, ležala doslova v hnoji,“ opísala pre Útulkovo.sk inšpektorka Slobody zvierat Mária Sliacka.

čada1

Ako dodala, dobrovoľníci Stanka a Juraj Adamcoví promtne pomohli a doviezli sučku do Bratislavy. „Už v aute hltavo jedla,“ priblížila.

V útulku ju vyšetrila a ošetrila veterinárka a sučku poslali na kliniku pre dôkladnejšiu diagnostiku. „Bolo to prekvapenie aj pre odborníkov, že sučka sa do takéhoto stavu dostala kvôli absolútnej podvýžive a totálnemu zanedbaniu starostlivosti,“ zhodnotila Sliacka. Sučka bola aj v zlom psychickom stave a mala preležaniny.

čada2

Jej psychický stav sa už mierne zlepšil, teší sa z pozornosti a je živšia. Pri kúpaní, keď sa snažila vyliezť z vane zapojila aj zadné končatiny. Nechá so sebou manipulovať, neprekáža jej čistenie uší ani vyčesávanie. Pár dní mala problém s vyprazdňovaním, pomohol pohyb a premiestňovanie na trávu, asi si nechce špiniť pod seba.

Chutí jej uvarené mleté mäso s vajíčkom, dostáva jesť 3-4 krát denne. Slobode zvierat sa podarilo pre Čadu nájsť dobrú dočasnú opateru, kde dostáva výživné jedlo, aby jej pribúdala svalovina a začala chodiť aj na fyzioterapiu.

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat

 • Žena

  KTO? je ten jedinec, čo nechal dopustiť, aby toto zviera tak trpelo? KTO?
  To už nie je ani človek!
  Ako sa chová k ostatným zvieratám, k svojej rodine, deťom? Pretože ak toto dopustil, nie je hoden nazývať sa človekom a neverím, že je to dobrý jedinec..nie, nie je.

 • Lenka Hubinska

  Zena ukludnite sa! a radsej si to este raz precitajte.majitelkou bola dementna zena. dementni ludia sa nevedia postarat sami o seba nieto este o psa. Ja sa naopak tesim, ze fenku zachranili a neumrela tam…..

  • Jaroslava Bělochová

   Takové jednání je neomluvitelné a zasluhuje exemplární trest, v tomto případě doživotně zavřít na psychiatrii.Finanční postih nic neřeší,nedá se vyloučit,že si obstará jiné zvíře a bude s ním zacházet stejným způsobem.Dál to komentovat nemohu,nelze zveřejnit to,co si myslím ani po 22hod.