Otrasný prípad: Dvoch psov ukradol a tretieho zabil

0

POPRAD – Záhradkárske oblasti nie sú bezpečné, ani keď ich strážia psy. Zlodejovi v Poprade sa zrejme málil lup, ktorý si odnášal z chatiek. Ukradol aj dvoch psov a tretieho zabil.

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Poprade začal trestné stíhanie pre prečin krádeže. Doposiaľ neznámy páchateľ sa mal v noci zo stredy na štvrtok (13.11.) dopustiť v miestnej záhradkárskej osade Nad viaduktom niekoľkých skutkov. Prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová informovala, že zlodej ukradol dvoch psov a tretieho zbil.

„Najskôr v jednej z chatiek po prekonaní 1,8 metra vysokého oplotenia vzal zo psieho koterca nemeckého ovčiaka. Štyridsaťpäťročnému majiteľovi tým vznikla škoda 1500 eur. Neskôr prekonal ďalšie oplotenie na pozemku záhradnej chatky a z priestoru toalety ukradol psí náhubok a následne z koterca aj ďalšieho psa rovnakej rasy. Tridsaťsedemročnému majiteľovi tým spôsobil škodu 1000 eur,“ priblížila Migaľová.

Neznámy páchateľ „úradoval“ aj tretíkrát v rovnakom čase a na tom istom mieste. Po prekonaní takmer dva metre vysokého oplotenia rozbil okno i dvere na chatke a vošiel dnu. „Poprehadzoval veci, nič však neukradol. Majiteľovi vznikla poškodením škoda 100 eur,“ doplnila hovorkyňa.

Posledný skutok, ktorého sa neznámy páchateľ dopustil, je ten, že v koterci ďalšej záhradnej chatky zbil stredoázijského ovčiaka. Na chatke vytrhol dvere, vošiel dnu, porozhadzoval veci, opäť však z nich nič nevzal. „Polícia po páchateľovi intenzívne pátra, hrozí mu trest odňatia slobody až na dva roky,“ uzavrela Migaľová.

TASR/Útulkovo.sk
Ilustračné foto: TASR/Pavol Ďurčo