Netradičný festival Dogfest bude už o týždeň

0 1612

ŠAĽA – Už čoskoro otvorí v šali svoje brány netradičný festival psích športov – Dogfest. Bude sa konať 18. a 19. júla na futbalovom štadióne Duslo v Šali.

„Ponúkne verejnosti to najkrajšie, čo psie športy ponúkajú, a láka súťažiacich z rôznych častí Slovenska aj zo zahraničia,“ priblížila pre Útulkovo.sk organizátorka podujatia Saša Vavrová.

Ako dodala, Dogfest je jedinou akciou v krajine, ktorá spája divácky najatraktívnejšie kynologické športy – frisbee, tanec so psom, agility a aj beh so psom v teréne. „Šaliansky futbalový štadión privíta tri stovky psíkov, ktorí budú súťažiť v niektorom zo štyroch športov alebo sa predvádzať na výstave psíkov orieškov aj čistokrvných,“ spresnila.

Počas celého víkendu 18.-19.júla budú psy na troch súťažných plochách lietať, skákať aj tancovať. Vo freestylovej frisbee súťaži ide o Vyšehrádsky pohár. Hneď vedľa frisbee sa bude skákať cez prekážky, a na ďalšom ihrisku sa rozbehnú ďalšie disciplíny – večerná show v znamení tanca so psom pod reflektorom, hody frisbee na diaľku, a nedeľná orieškiáda s početnými súťažami pre psíkov a ich majiteľov.

Popri Váhu budú pretekať bežci so psami aj kolobežkové záprahy, diváci si tiež môžu skúsiť preteky na kolobežkách so svojimi psíkmi, a zapojiť sa do doprovodného programu – v disciplíne chytaní diskov na čas, alebo vyskúšať zaujímavý, ale u nás vzácny, flyball.

Ak ešte nemáte program na budúci víkend, vyberte sa s vašim štvornohým miláčikom do Šale. Viac informácií nájdete TU
Dogfest JUL_m