Nemo ležal pri ceste, pravdepodobne ho zachytilo auto

0

Nemo bol nájdený v Strážskom, ako bezvládne leží pri okraji cesty. Pravdepodobne ho ťuklo auto, aj keď nemal nič zlomené, bol v riadnom šoku.

Nemo je povahovo veľmi pokojný, zatiaľ dosť nedôverčivý, nechá so sebou manipulovať, škrabkať sa ale sám si pre pohladenie nechodí. Toleruje iných psov, sučky, ale veľkých sa bojí.

Na vôdzke chodí pekne, keď ide smerom od útulku. Naspäť sa mu vôbec nechce. Hľadáme pre neho dvor so zateplenou búdou alebo teplý byt. Pomohla by aj dočasná opatera, nakoľko je z ostatných psov a hluku v strese. Nemo na svoju záchranu čaká v Karanténnej stanici Strážske.

nemo

Pre psíka je nutné prísť si osobne. Ak cestujete z ďaleka vlakom alebo autobusom vieme počkať na stanici v Michalovciach alebo Košiciach – dohoda telefonicky.

Pre záujemcov z ČR: Psíka vieme priblížiť vrámci Slovenska! Nedávame po zlých skúsenostiach na prevozy!

nemo1

Kontakt: +421 918 843 859, ozpomocpsom@gmail.com

O zvieratku:

Meno: Nemo
Pohlavie: pes
Farba: bledá
Vek: cca 6 rokov
Veľkosť: stredná

nemo3

OZ Pomoc psom

OZ Pomoc psom je skupina aktívnych ľudí, ktorým nie je ľahostajný osud nechcených zvierat v našich uliciach a zvierat všeobecne. Psíkov a mačičky zachraňujú už viac ako tri roky, predtým pod hlavičkou OZ Centrum osvety chov. spol. zvierat. Starajú sa o psíkov v KS Strážske a o ďalších psíkov a mačičky, ktoré sú v dočasných opaterách. Viac>>