Nemecký ovčiak Maco – OZ Riško

0

Maco bol od mala využívaný ako pracovný pes, strážil veľký objekt a jeho spoločníkmi boli len striedajúci sa strážnici. Firma v ktorej strážil, objekt zrušila, Maca tam nechali a keďže bol celé dni sám, utiekol. Dostal sa k nám v zlom psychickom a fyzickom stave.

Teraz je už zdravý ale chýba mu jeho veľký pozemok ktorý strážil, najmä veľký výbeh a človek ktorý by mu hádzal aspoň kameň, pretože maco veľmi rád aportuje. Nie je dostatočne socializovaný, pozná iba stráženie a aportovanie. Nemá rád nadmerné hladkanie, maznanie alebo keď sa mu sladko prihovárate. Potrebuje skúseného, vyrovnaného a rázneho majiteľa. Odporúčam ho ako strážneho pracovného psa ale iba na miesto kde s ním bude vždy aj nejaký človek. Do rodiny s deťmi by mohol ísť jedine po prevýchove profesionálnym cvičiteľom, ak odborník potvrdí že je to možné.

Povaha: Ostrý strážny pes avšak svojho človeka rešpektuje. Nie je vhodný ako rodinný pes keďže nie je zvyknutý na hladkanie a maznanie. S inými psami po postupnom zoznámení vychádza dobre ale odporúčam len psov väčšieho vzrastu pretože malým by mohol nechtiac ublížiť, mačky neznáša, nie je vhodný k hospodárskym zvieratám. K deťom neodporúčam kvôli jeho veľkosti a hlavne nie je na deti zvyknutý. So staršími ľuďmi vychádza bez problémov.

Maca si môžete adoptovať po podpísaní adopčnej zmluvy a uhradení adopčného poplatku. Kontakt OZ Riško 0948 439 969, ozrisko@gmail.com

O zvieratku:

Meno: Maco
Pohlavie: Pes
Rasa: Nemecký Ovčiak bez PP
Veľkosť: 70 cm, 40 kg
Vek: 4 roky
Farba: čierna s pálením, dlhosrstý
Očkovanie: áno
Odčervenie: áno
Odblšenie: áno
Sterilizácia/kastrácia: áno
Čipovanie: zatiaľ nie

O útulku: OZ RIŠKO

Sme mladé občianske združenie, ktoré vzniklo 15.12.2011 na pamiatku šteniatka Riška. Riško bol 3 mesačné šteniatko, ľudia mu spôsobili hlboké rany na dušičke ale aj obrovské rany na malom bezvládnom telíčku, z ktorých sa nedokázal vyliečiť a odišiel za “dúhový most”. Viac>>