Nemáte štvornohého priateľa? Oplatí sa to

0

Stoja vás veľa peňazí, cikajú sem a tam a niekedy sa nevedia správať. Prečo má potom toľko ľudí psov?

Vyžadujú veľa času a námahy. Často musíte svoj program prispôsobovať zvieracím spoločníkom. Niekedy to vyzerá, ako by ste mali doma malé dieťa. Pozrite si štyri dôvody, prečo sa oplatí vlastniť psíka.

Viac pohybu
Keď sa rozhodnete pre život s domácim maznáčikom, získate motiváciu na pohyb. Pokúšali ste sa niekedy zmeniť životný štýl a začať cvičiť? Nepodarilo sa vám to? Psovi nebudete môcť povedať nie. Lenivosť musí ísť bokom. Štvornohý spoločník chce ísť na prechádzku niekoľkokrát denne a je mu ukradnuté, či sa vám chce, alebo či vonku prší. Vďaka nemu sa budete cítiť zdravšie.

Naučíte sa relaxovať
Hoci to môže znieť zvláštne, osvojíte si život v prítomnosti. Presne tak totiž žijú vaše psíky, zamestnáva ich iba to, čo práve robia. Tiež sú niekedy smutné, ale vedia sa cez to preniesť. Môžu vás inšpirovať. Prinesú vám do života veľa zábavy. Niektoré situácie, ktoré vedia vytvoriť, sú neuveriteľné. Osvojte si psíka a vneste si do života viac oddychu.

Zdroj zábavy
Neprejde deň, keď by ste sa s priateľom zo sveta zvierat nezasmiali. Aj v ťažkých časoch vás jeho vtipné aktivity pobavia. Môžete sa s ním blázniť koľko chcete. Smiech eliminuje stres a je skvelým bojovníkom proti depresii a negatívnym pocitom. Nie je úžasné mať večný zdroj zábavy?

Pes – priateľ človeka
Je to tak. Väčšinu času strávia tým, že vás pozorujú. Poznajú vás naozaj dokonale a vedia vycítiť, keď nemáte svoj deň. So psíkom si vytvoríte väzbu, ktorá sa nedá prirovnať k žiadnemu medziľudskému vzťahu. Je totiž veľmi empatický a lojálny spoločník. Mali ste niekedy pocit, že so psíkom sa vám komunikuje lepšie ako s niektorými ľuďmi? Niečo na tom bude. Aj keď má iný jazyk, emócie vyjadruje jasnejšie.

Zoznam psíkov, ktorí hľadajú domov nájdete tu.

Zdroj: shibashake.com