Najväčšie svetové nešťastie v preprave zvierat: Viac ako 67 tisíc obetí

0

V pondelok 29.8. si 45 organizácií z 30 krajín sveta pripomenie 20 rokov od najväčšieho svetového nešťastia v preprave zvierat.

Na lodi MV Uniceb vtedy zhorelo a utopilo sa 67 488 oviec po tom, čo loď zachvátil požiar a klesla na dno Indického oceána.

Transporty zvierat na výkrm či porážku pokračujú. „Ročne vyvezie EÚ 2 milióny živých zvierat na výkrm či porážku do tretích krajín, kde je mnohonásobne porušovaná EÚ legislatíva na ochranu zvierat počas prepravy a počas usmrcovania,“ upozornila Silvia Čaňová zo Slobody zvierat.

Preto je 29. august Svetový deň proti preprave zvierat a občania EÚ žiadajú o zmenu ministerku pôdohospodárstva a komisára EÚ.

Sloboda zvierat pripravila na pondelok 29.8. v čase 11-18 h tematický stánok na Michalskej 9 v Bratislave. Príďte sa pozrieť aj vy.

„Zapojiť sa do Svetového dňa proti preprave zvierat môže verejnosť odoslaním online listu, rozdajom letákov a nosením nálepky, ktoré budeme rozdávať v stánku,“ dodala Čaňová. Viac informácií nech získajú záujemcovia priamo v stánku alebo na 0911 403 247.

TASR
Ilustračné foto: TASR/AP