Toto je najstaršia mačka na svete. Viete koľko má rokov?

0 11102

Bratislava 21. mája (Útulkovo.sk) – Viete koľko sa dožila najstaršia mačka na svete? V prepočítaní na ľudské roky až 114! Vďaka svojmu veku sa Poppy dostala do Guinnessovej knihy rekordov.

Poppy žije v rodine, kde jej robia spoločnosť ďalšie štyri mačky, dva králiky a škrečok. Napriek tomu, že je už hluchá a slepá, stále má v dome svoje dôležité miesto. „Ludia sa pýtajú, ako sa dožila takého veku. Je to tým, že má dobrú stravu a veľa pohybu,“ prezradila Jacqui, dcéra majiteľky mačky s tým, že Poppy dostáva ráno sušienky a neskôr mačacie konzervy.

Korytnačinová mačka Poppy sa narodila vo februári 1990 v britskom Bournemouthe a dožila sa krásnych 24 mačacích rokov. Podľa prepočtov na ľudský vek je to až 114 rokov, takže aj v ľudskej ríši by bola s takýmto vekom rekordérkou. Najstaršou mačkou sveta sa stala po tom, čo v minulom roku umrel kocúr Pinky z Kansasu vo veku 23 rokov.

najstaršia mačka na svete1

Šéfeditor Guninnessovej knihy rekordov Craig Glenday pre news.yahoo.com uviedol, že bol Poppy a jej vekom unesený. „Môžem potvrdiť, že sme uznali Poppy z Veľkej Británie za najstaršiu mačku sveta,“ dodal. „Ak si niekto myslí, že má mačku, ktorá by ju vekom mohla poraziť, môže kontaktovať Gunnessovu knihu rekordov,“ uzavrel.

Útulkovo.sk
Ilustračné foto: news.yahoo.com