Najprv ju zachránil, potom skoro zabil

3

Bratislava 30. júna (Útulkovo.sk) – Obeť ľudskej krutosti! Presne tak môžeme nazvať sučku Happy, ktorá unikla smrti už dvakrát. Vždy to bolo kvôli človeku.

Ešte minulé leto našli Happy „mlieť“ z posledných síl pri ceste. Jej nálezca a záchranca si ju napriek tomu, že mal doma viacerých psíkov, vzal k sebe a rozhodol sa, že sa o ňu postará.

Zachrániť jej život nebolo ľahké, veď vychudnutá a dehydrovaná Happy ledva stála na nohách. „Po vyšetreniach sa zistilo, že sučka má svrab na celom tele a je vysilená,“ opísalo jej stav na sociálnej sieti OZ Pomoc psom. RTG dokonca ukázalo, že na sučke sa podpísali aj broky a staršie zlomeniny. Chceli sa jej pravdepodobne zbaviť zastrelením.

Sučka sa postupne zotavovala a jej nálezca sa rozhodol, že si ju nechá. Radosť ľudí z OZ Pomoc psom však rýchlo vyprchala, keď boli sučku, po pár mesiacoch, u jej záchrancu navštíviť. „Pohľad na ňu bol hrozný, žalostný až krutý! Celé telíčko mala krvavé, všade samé krvácajúce rany,“ opisuje OZ ďalšie útrapy Happy.

Ihneď ju vzali k veterinárovi, ktorý zistil, že má demodikózu a jej pán nechal dôjsť ochorenie do takého štádia len preto, že nemal čas ju vziať k veterinárovi.

„V tomto svete nemožno už nikomu veriť, jej vlastný záchranca, ktorý jej umožnil ďalej žiť, ju teraz doslova takmer zabil,“ opisuje OZ svoje zistenia. Happy čakala ďalšia nákladná liečba, dokonca hrozilo, že to neprežije.

Mnohí ľudia sa rozhodli pomôcť občianskemu združeniu a na liečbu Happy prispievali finančne. Happy absolvovala operáciu ramenného kĺbu, ktorý bol poškodený následkom strelného poranenia. Nasledovala rehabilitácia. Dnes je už preliečená, aj keď má stále oslabenú imunitu. Je pripravená odísť do nového domova.

Útulkovo.sk

Foto OZ Pomoc psom