Najlepšie psy má slovenská finančná správa

0

Finančná správa (FS) SR má najlepšie psy. Úspech dosiahli na medzinárodnej súťaži v Českej republike, kde sa spomedzi 40 psovodov z ôsmich krajín umiestnili dvaja slovenskí colníci na prvom a treťom mieste a v kategórii družstvá si odniesli prvenstvo.

Na 17. ročníku Medzinárodných majstrovstiev psovodov služobných psov Colnej správy ČR vo vyhľadávaní drog získal psovod Miroslav Trauer prvé miesto so služobným psom Argom. Jeho kolega z Colného úradu Michalovce Miloš Pivovarník sa na 8. ročníku Medzinárodných majstrovstiev psovodov služobných psov Colnej správy ČR vo vyhľadávaní tabaku umiestnil na 3. mieste, a to s pomocou jeho psa Jacka. Spomedzi všetkých družstiev získali celkové prvenstvo.

V oboch kategóriách, tabak aj drogy, mohli psovodi získať spolu až 600 bodov. Hodnotila sa poslušnosť (max 100 bodov) a pachové práce (max 500 bodov). Ukrytý kontraband mali v časovom limite nájsť psovodi so svojimi psami v autobusoch, osobných aj nákladných vozidlách, miestnostiach či batožine. „Tabakári“ prehľadávali aj železničné vozne. Drogové psy mali ukryté viaceré druhy drog, ako marihuanu, kokaín, extázu, heroín a hašiš.

Porotu tvorili rozhodcovia z Austrálie, USA, Holandska aj Nemecka.

TASR informovala hovorkyňa Colného úradu Bratislava Katarína Tehlárová.

TASR
Ilustračné foto: TASR