VIDEO: V Horskom parku si možno adoptovať psíkov z útulkov

0

Bratislava 5. apríla (TASR) – V bratislavskej Horárni Horský park sa dnes koná desiate pokračovanie akcie „Nájdite sa!… so zvieratkom z útulku“. Podujatie organizuje mestská časť Staré Mesto.

„Ide o takú zvláštnu akciu, ktorá asi nemá páru na Slovensku. Stretávajú sa tu zástupcovia útulkov pre psíkov a mačičky, ktorí sem prichádzajú trikrát do roka. Tentoraz je to už desiate stretnutie. Ponúkajú svoje zvieratká na adopciu. Je to ušľachtilá myšlienka, ktorú iniciovala starostka mestskej časti Staré Mesto Tatiana Rosová,“ povedal pre TASR Kamil Procházka z Nadácie Horský park.

Na akcii sa zúčastňuje 12 útulkov od Senice na Záhorí až po Strážske na východnom Slovensku. Cieľom je pomôcť prezentovať opustené zvieratká medzi ľuďmi, aby tak mali väčšiu šancu dostať sa do nového domova. „Dohromady sa nám takto podarilo už umiestniť viac ako 120 psov a mačiek. Pre návštevníkov sme pripravili pestrý celodenný program. Cvičitelia ukážu, ako psíka naučiť základné povely. Svoju šikovnosť predvedú psíky v rámci ukážky agility z Klubu Agility AllStars Bratislava. V priebehu dňa ponúkame aj bezplatné strihanie psíkov adoptovaných z útulkov, pre hladné žalúdky sme pripravili veget-guláš,“ doplnila informácie pre TASR Dorota Kráková z Miestneho úradu Staré Mesto.

Horský park pes zviera nápis h¾adám domov stánok

Podujatie prebieha v súčinnosti s webovým portálom TASR www.utulkovo.sk. Jeho predstaviteľ Martin Dorčák vyhlásil víťaza súťaže o Naj útulkáča. „Do elektronickej súťaže prihlásili 141 psíkov zo 41 útulkov a karanténnych staníc na Slovensku a zo štyroch útulkov v Česku. Súťaž prebiehala od 1. februára do 31. marca. Zvíťazil psík Kibo z Občianskeho združenia Pes v núdzi, v internetovom hlasovaní získal 1661 hlasov. Odmenou pre víťaza je výcvik vo výcvikovej škole Doggie a 85 kilogramov granúl, o ktoré sa určite podelí aj s ďalšími psíkmi v útulkoch,“ priblížil Dorčák.

Tu bude player

TASR
Foto: TASR Michal Svítok
Video: TASR Jarmila Paulíková