Naj útulkáč: Žofka

0

Chcete dať hlas Žofke? Kliknite na „ODPORUČIŤ“ pod jej profilom.

Meno majiteľa psa: Nina Volenticsová

Meno psa: Žofka

Príbeh psa: Rada by som sa s Vami podelila o náš skutočný príbeh. Boli sme 4-členná rodina (Ja, priateľ Matúš, Džunkes psík z Hlohoveckého útulku a Julka, fenka z útulku zo Šale ). Žiaľ v marci 2013 nám po tragickej smrti náhle odišla Julka do psieho nebíčka. Bolo to najťažšie obdobie aké sme zažili (to pochopí každý, kto má zvieratko). Veľmi som si chcela vyplniť prázdno, ktoré mi ostalo po Julke v srdci, priateľ sa s tým žiaľ chcel vysporiadať inak a potreboval čas na to, aby ju niekto nahradil.

Jedného dňa však na sociálnej sieti uzrel svetlo sveta veľký úsmev s trvalou na ušiach a iskrou v očiach, a ja som bez rozmýšľania kontaktovala KS Vranov Nad Topľou, s ktorými som dohodla prevoz do dočasky k nám. V deň, keď som si ju mala vyzdvihnúť, Matúš ešte nič netušil. Po prerieknutí kamarátky sa však všetko dozvedel a ja som mu sľúbila, že na najbližšej akcii Nájdite sa, ktorá sa mala konať o 3 dni ju dáme na adopciu. Keď som ju prvýkrát zazrela… Nádhernú, veselú, dokonalú sučku, padli sme si do oka. Bola to láska na prvý pohľad. Po troch dňoch u nás sme si na ňu vsetci traja zvykli, akoby bola našou súčasťou. Nastal deň D, akcia Nájdite sa!, kde som sa o Žofku mala podeliť s niekým. Žiaľ hneď ako sa prvý záujemca opýtal, či je tento psíček na adopciu, odpovedala som, že NIE. A odvtedy sme zase 4-členná rodina. Niekedy mám pocit, že sa Julka reinkarnovala do Žofky a je tu stále s nami. Viem, že ona nám ju postavila do cesty a že odišla kvôli tomu, aby si aj ďalší psíček užil tak krásny život ako mala ona s nami a my s ňou :)
Mat psíka je zodpovednosť a veľa starostí. Mať psa je však mať skutočného priateľa, ktorý vidí aj to, čo my ľudia vidieť nedokážeme. A nezáleží na rodokmeni!“

Prídite na skvelú akciu Nájdite sa v Horskom parku v Bratislave:
Chceme tam všetkých vás vidieť!
– 5. apríla
– 21. júna
– 27. septembra

Útulok z ktorého bol pes adoptovaný: KS Vranov nad Topľou

Kedy bol pes adoptovaný: 03.04.2013

Fotografia psa 295047_10151593823556740_732726217_n