Naj útulkáč: Skipik

0 944

Chcete dať hlas Skipikovi? Kliknite na „ODPORUČIŤ“ pod jeho profilom.

Meno majiteľa psa: Rena

Meno psa: Skipik

Príbeh psa: Určite si pamätáte na Skipa-psík s amputovanou nožičkou.Všetko to začalo nahláseným prípadom v Hronci nedaleko Brezna kde sa Skip túlal aj so svojim „bratom“ Tobíkom. Obaja boli ustráchaní, bojazliví, nedôverčiví a nechceli prísť ku človeku ani na 5 m. Tobíka sme odchytili našli sme pre neho dočasnú opateru Katy Ternuščáková, ktorá sadla do auta a prišla po neho osobne,vybavila veterinu a opatrovali sa až do jeho adopcie. Skipa sme nevedeli nájsť lebo podľa infa ho zrazilo auto-mysleli sme, že nežije, ale podla nových informácii žil! A tak sme začali so záchranou aj jeho!
Nakoľko sme ešte nevedeli kam ho dáme ani pred liečbou ani po nej! Sadli sme do auta a šli…. Hľadali sme dočasnú opateru (pretože prvá cesta po odchyte bola veterina), kedže mal otvorenú zlomeninu. Išli sme po neho, smer veterina-prehliadka, amputácia, následne vyzdvihnutie pri veťovi.
Pomedzi to (čakám na Skipa po operácii pri veťovi) mi zvoní telefón Barbora Šingerová mala pre Skipa pomoc, pár dňovú dočasku, kde sa mohol Skip v teple a čistote zotaviť. Prvé dni po amputácii boli pre neho veľmi dôležité. Ešte v ten deň sme ho zaviezli k pani Zuzane do Nemeckej do dočasnej opatery. Po ceste ku pani Zuzane mi zvoní telefon Rena Uzjetolepsie „Dobrý deň chcela by som sa informovať ohľadom Skipa……. ja že „chcete ho do dočasky alebo natrvalo“? odpoveď NATRVALO. Skoro som od šťastia havarovala, pretože celý ten čas som rozmýšľala: „PREBOHA, kto si vezme psíka s hendikepom? Tu na SR? NEMOŽNÉ“ (česť výnimkám). Skip mal vybavenú dočasku do nedele, od nedele by musel na útulok, čomu sme sa veľmi netešili. Piatok mi zvoní telefón Katy Ternuščáková: „Ahoj Miška v sobotu sa má adoptovať Tobík („brat“) Skipa, ak si ho vezmú, vezmeme Skipa do dočasky… V tej chvíli mi padol kameň so srdca! Lebo dať ho späť na útulok by bolo pre neho utrpenie. A tak po adopcii Tobíka sme Skipa zaviezli ku Katke. Pri Katke bol necelé 3 týždne až pokým si po neho osobne neprišla Renka (mimochodom cestovala až z Viedne a bola v aute od pol 5 ráno) momentálne cestuje Skip domoooooooooooooooooooooooooooooooooov!

Nooo neviem, kým začať a kde začať asi len toľko. Vďaka havkáčom som spoznala ďalších super ľudí, ktorí majú srdce na správnom mieste naozaj žijú pre zvieratá a vedia aj reálne pomôcť a začína to pri reálnej pomoci a končí úsmevom a hrejivým pocitom na srdiečku, že opäť ďalší psí život ten svoj život bude mať lepší, krajší, plnohodnotnejší. Reni, myslím na vás so synom, Tobíkom, Skipom šťastnú cestu a hlavne opatrne! Dúfam že tých 6 redbullov pomôže.

ĎAKUJEM,ĎAKUJEM,ĎAKUJEM baby za všetko! Bez vás by som to všetko nezvládla!

Útulok z ktorého bol pes adoptovaný: Tuláčik Brezno

Kedy bol pes adoptovaný: 10.10.2013

Fotografia psa image1