V Horskom parku oceníme Naj útulkáča na podujatí Nájdite sa! …so zvieratkom z útulku

0

Bratislava 2. apríla (Útulkovo.sk) – Naj útulkáč Kibo, ktorého majiteľkou je Oľga Paštéková z Bratislavy bude slávnostne ocenený na desiatom stretnutí Nájdite sa! …so zvieratkom z útulku, ktoré sa koná už túto sobotu 5. apríla v bratislavskej Horárni Horský park od 10.00 hod. Ocenené bude aj OZ Pes v núdzi, z ktorého bol Kibo adoptovaný. Príďte sa do Horského parku pozrieť, možno tam bude na vás čakať váš útulkáč. Zúčastní sa na nej jedenásť útulkov z celého Slovenska.

Akciu organizuje mestská časť Staré Mesto. „Cieľom je pomôcť útulkom prezentovať opustené zvieratká medzi ľuďmi, aby tak mali vyššiu šancu dostať sa do nového domova. Dohromady sa takto už podarilo umiestniť viac ako 120 psov a mačiek,“ uviedla pre Útulkovo.sk Dorota Kráková z Referátu komunikácie s verejnosťou z bratislavského Starého Mesta.

Okrem známych tvárí je pripravený celodenný program pre deti. Psí výcvikári predvedú ako psíka naučiť základné povely, triky predvedú šikovné psíky v rámci agility ukážky, stánok tu budú mať módne zvieracie doplnky, zadarmo bude radiť veterinár i spoločnosť, ktorá vyrába antiparazitické výrobky. V rámci tomboly budú môcť návštevníci vyhrať zaujímavé ceny či vzorky krmív. Odovzdávať sa budú aj veci zo zbierky pre útulky.

nájdite sa1

„Každý majiteľ útulkového psa by si do Horárne mal so sebou priniesť adopčnú zmluvu. Bude tak mať nárok na letný strih na mieste zadarmo. Súčasťou programu bude aj varenie vege-gulášu,“ dodala Kráková.

Akcia má fanúšikov aj medzi známymi osobnosťami, ambasádorkou podujatia je herečka a moderátorka Kristína Farkašová, ktorá sa chystá podporiť akciu svojou účasťou už druhýkrát aj v spoločnosti svojich dvoch malých dcér. Účasť tiež prisľúbili Zuzka Vačková, Zuzka Haasová, Lucia Hablovičová, Jakub Petraník, Eňa Vacvalová, Šarkan, Lenka Slaná, Viktor Horján, Martin Madej a mnohí ďalší.

NajditeSa_1404-PlagatA4-nahlad

Útulkovo.sk
Foto: MČ Bratislava Staré Mesto