Naj útulkáč: Cmilko & Majko

0

Páčia sa vám Cmilko a Majko? Kliknite na „ODPORUČIŤ“ pod ich profilom.

Meno majiteľa psa: Kristina Muranska

Meno psa: CMILKO & MAJKO

Príbeh psa: Jedného dňa som sa dozvedela o možnosti ísť venčiť psíky do útulku.  Vrámci sobotňajšieho programu sme sa spoločne s priateľom a jeho malým bratom vybrali na bicykloch smerom na Polianky. Požičali nám dvoch psíkov, jedným z nich bol náš Cmilko. Povedali nám, že je v útulku už dva roky, našiel sa v čističke v Podunajských Biskupiciach a že sa im zdá zvláštne, že takého zlatého a dobrého psíka ešte nikto za ten čas neadoptoval. Bol veľmi živý a stále sa počas prechádzky na nás usmieval. Všetko ho až príliš zaujímalo, a tak sme mali o 2-hodinový posilňovací tréning postarané.

Druhý psík, ktorého nám požičali bol už rezervovaný, a tak o to bol náš výber psíka jednoduchší. Keď sme ich mali vrátiť do klietky, nechcela som Cmilka ani za nič pustiť… ľahol si na trávu pred útulkom a nechal sa ešte česať, hladkať, vyberať si kliešte… Jednoducho čokoľvek, len aby nemusel ísť znova do klietky.

Prehovárala som priateľa nech si ho vezmeme ihneď, keďže aj mne trhalo srdce ho tam vrátiť. Dostala som teda pár dní na rozmyslenie a v piatok po práci som si pre Cmilka išla (uisťujúc sa každý deň ten týždeň telefonicky, či ho nedali už niekomu inému). Vzala som ho domov a hneď sme sa veľmi skamarátili. Cmilko nič neničil ako niektoré psíky, vedel že cikať sa má len vonku a ak som bola v jeho dostupnej blízkosti, nikdy nepremárnil situáciu vyskočiť na zadné a začať ma oblizovať.

Cmilko je najšťastnejší psík akého som kedy videla. O mesiac na to sme išli s kamarátkou venčiť ešte raz. Cmilko bol s nami tiež a z koterca nám dali druhého fešáka – vraj sa volá Majernik :) Boli sme na dlhej prechádzke a keďže Majko s Cmilkom boli úplne nekonfliktní parťáci, ktorí si sadli, opäť mi to nedalo vrátiť ho do koterca. Majka sme si teda tiež adoptovali. Svoje rozhodnutie neľutujem a aj keď to nieje vždy najjednoduchšie starať sa o dvoch psíkov propri práci, záľubách, atď… Má to viac pozitív ako negatív. Niektoré zvieratá dokážu človeka úplne zmeniť, takže si myslím, že my, ľudia sa môžeme od nich veeeeľa učiť :)

Útulok z ktorého bol pes adoptovaný: SLOBODA ZVIERAT- POLIANKY

Kedy bol pes adoptovaný: 01.06.2013

Fotografia psa c_m