Nahlásili týranie, no úrady mlčia. Fenka žije vďaka cudzincom

0
Foto: denik.cz

HRÁDEK – Fenka prežíva len vďaka pomoci cudzích ľudí. Na sťažnosti príslušné úrady dosiaľ nereagovali. 

Otrasné prostredie, nedostatok jedla. Ani katastrofické podmienky, v ktorých žije fenka stavača v Hrádku v Českej republike, neprinútili doteraz úrady konať. Hoci žena podala sťažnosti, nikto na ne neodpovedá. S problémom sa obrátila na redakciu dennik.cz, ktorá o prípade informovala.

„Fenka behá vo vlastných výkaloch, búda je na spadnutie,“ opísala situáciu obyvateľka Hrádku, ktorá si svoju totožnosť nepriala zverejniť. Hovorí, že s majiteľom sa snažili dohodnúť, aby im psa vydal, ale neúspešne. Zvieratko zatiaľ prežíva vďaka pomoci dobrovoľníkov. „I v mínus šestnástich sme psíka chodili kŕmiť.“

Krajská veterinárna služba na sťažnosť zatiaľ neodpovedala. „Kamarátka tam písala už pred tromi týždňami a stále bez odozvy,“ vysvetľuje pre denik.cz. Novinári oslovili aj vedenie KVS. Riaditeľ Richard Bílý sa vyjadril, že sa zaoberajú každým podnetom, „i keď ich prichádza pomerne veľa“.

Medzičasom sa žena snažila situáciu riešiť aj inými cestami. Fotky zverejnila vo facebookovej skupine Hrádek. „Množstvo ľudí prisľúbilo, že pomôžu, tak zatiaľ vyčkávame,“ hovorí. „Fena už tam takto bola v tých veľkých mrazoch, kedy mala tri dni zamrznutú vodu. Kŕmiť ju sem chodia cudzí ľudia. Je strašne milá a chce spoločnosť. Veríme, že sa psíka podarí zachrániť skôr, než bude neskoro,“ dodáva.


Zdroj: rokycansky.denik.cz