Na zvolenskej stanici žije kolónia mačiek, ich ďalšiemu množeniu chcú zabrániť kastráciou

0 2501

Zvolen 13. augusta (Útulkovo.sk) – Približne dvanásť mačiek, z toho dve kotné, sa potulujú okolo zvolenskej železničnej stanice. Situáciu s nimi sa rozhodlo riešiť Občianske združenie Mačky Zvolen.

„Rozhodli sme sa túto kolóniu kastrovať,“ uviedla pre Útulkovo.sk Slavomíra Majorová z občianskeho združenia.

Zároveň vysvetlila, že kolónia má svojho krmiča, je to majiteľ reštaurácie v blízkosti. „Nakoľko sú plaché, budeme musieť použiť odchytové klietky a celé to bude dosť náročné aj časovo aj fyzicky,“ dodala. Mačky budú po kastrácii vrátené na pôvodné miesto.

Mačiatka dobrovoľníci postupne odoberú a budú im hľadať nové domovy. „Tie sú štyri, približne 4,5 týždňové a dve asi trojmesačné,“ spresnila. Prvé zachránené mačiatko zo železničnej stanice Hríbik je už v bezpečí. „Má infekt na očkách, potreboval súrne antibiotiká, preto sme sa rozhodli ho riešiť hneď. Dnes ideme skúsiť odchytiť jeho troch súrodencov,“ informovala Majorová.

fotka 3

Občianske združenie Mačky Zvolen uvíta pri tejto akcii aj pomoc dobrovoľníkov, prípadne finančnú pomoc.

Ak sa rozhodnete pomôcť finančne, môžete tak urobiť na číslo účtu: 5057186339/0900.

„Mesto Zvolen toho roku na našu činnosť zatiaľ neprispelo, na rok 2015 sme podali žiadosť o dotáciu a projekt Regulácia počtu voľne žijúcich mačiek v meste Zvolen, ktorý by mal riešiť kastrácie ferálnych mačiek v uliciach mesta,“ vysvetlila dobrovoľníčka. „Veríme, že v budúcom roku to už pôjde aj s pomocou mesta Zvolen. Podľa toho, čo máme zmapované, čaká nás ešte veľa práce,“ uzavrela.

Útulkovo.sk
Foto: OZ Mačky Zvolen