Na turnaji v Poprade sa predstavia špeciálni zberači loptičiek

0

BRATISLAVA/POPRAD – Trojicu psíkov z OZ Cesta za domovom čaká nová úloha. Ako zberači loptičiek sa v sobotu 18. júna predstavia na tenisovom turnaji Poprad-Tatry Challanger Tour.

Ruby, Layla a Luky patria pod Slovenskú alianciu ochrancov zvierat. Na kurt sa postavia vedľa Martina Kližana alebo Geralda Metzlera.

Autormi tohto nápadu sú zakladajúca členka Slovenskej aliancie ochrancov zvierat Monika Kozelová a organizátor turnaja Braňo Stankovič. „Videla som video, kde podobným spôsobom propagovali adopcie psíkov na tenisovom turnaji ATP v Brazílii. A priznám sa, že Braňa som k tomu doslova vyprovokovala. Ale musím uznať, že sa dal rýchlo zlomiť,“ prezradila Kozelová.

Podľa bývalého československého reprezentanta Braňa Stankoviča to bude oživenie turnaja. „Zároveň pomôžeme psíkom. Dúfam, že sa aj priamo na turnaji niektorý z nich adoptuje. Ak všetci, bude to spoločný úspech,“ uviedol Stankovič.

Lenka Zolnierčíková z občianskeho združenia Cesta za domovom tvrdí, že z množstva vyhodených psíkov vyberali tých najlepších aportérov. „Vyhodených a opustených zvieratiek máme každý rok neúrekom a tak každá príležitosť odprezentovať, akí sú učenliví a šikovní, je pre nás podaná pomocná ruka. Chcem poďakovať tenistom, že na nás myslia a že nám tú pomocnú ruku podali. Zároveň psíkovia, ktorí sa na kurtoch predstavia, sú na adopciu, tak snáď si priamo na kurtoch nájdu nové, milujúce rodinky,“ uzatvára Zolnierčíková.