Na Podbrezinách a Nábreží postavia prvé výbehy pre psov

0 451

V Liptovskom Mikuláši vybudujú prvé oplotené výbehy pre psov. Umiestnia ich na najväčších a husto osídlených sídliskách Podbreziny a Nábrežie.

Ako TASR informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková, radnica sa rozhodla zamerať svoje sily v rámci oddelenia životného prostredia práve na majiteľov psov. Vyjsť v ústrety im chce vymedzením voľných výbehov. V tejto veci už začala robiť konkrétne kroky.

„Výbeh bude oplotený priestor vybavený lavičkami, odpadkovými košmi na psie exkrementy, stojanmi na vrecúška a prvkami agility. Domáci miláčikovia sa na týchto miestach môžu vybehať bez vôdzky a zároveň trénovať svoju šikovnosť,“ uviedol primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč s tým, že presnejšie kontúry výbehov budú známe časom.

V prípade, že sa myšlienka uchytí, radnica bude v budovaní výbehov pre psov pokračovať každoročne. Finančné prostriedky na ich zriadenie sú v roku 2017 plánované vo výške 15.000 eur.

V budúcom roku plánuje samospráva nakúpiť aj vrecká pre psov. „Buď osadíme stojany na tieto vrecká, alebo ich odovzdáme pri platení poplatku za psa,“ uviedol Gabriel Lengyel, vedúci odboru dopravy a životného prostredia na mestskom úrade.
TASR