Na majstrovstvá sveta v DogFrisbee sa druhýkrát v histórii prebojoval Slovák, na cestu nemá financie

0 2982

Bratislava 6. augusta (Útulkovo.sk) – Slovensko môže mať historicky prvú reprezentáciu na majstrovstvách sveta v DogFrisbee v americkom Catersville. Patrik Szőcs spolu s 22-mesačným austrálskym ovčiakom Dartym sa v tomto športe už druhýkrát kvalifikoval na svetový šampionát. Je zatiaľ jediným Slovákom, ktorému sa to podarilo. Jeho účasť na ňom však nie je istá.

Hoci mal Patrik aj minulý rok kvalifikáciu na svetový šampionát vo vrecku, kvôli nedostatku peňazí sa mu na súťaž vycestovať nepodarilo a tento rok sa mu majstrovstvá sveta opäť vzďaľujú.

„Bohužiaľ, minulý rok sa nám pre nedostatok financií nepodarilo vycestovať, tento rok sa snažím robiť všetko preto, aby sme na tejto významnej súťaži mohli hájiť farby Slovenska,“ uviedol mladík pre Útulkovo.sk. V DogFrisbee, ktorého podstatou je hádzanie lietajúceho taniera, sa kvalifikoval na MS už pri Dartyho súťažnej premiére. „Bola to jeho prvá súťaž v živote,“ prezradil.

patrik a darty1

Všetky náklady spojené s týmto športom si hradí Patrik z vlastných peňazí. Našporiť na svetový šampionát za veľkou mlákou sa však študentovi kynológie pravdepodobne nepodarí. „S touto cestou sú spojené vysoké náklady, ktoré bohužiaľ nie som schopný hradiť sám z vlastného vrecka,“ vysvetlil študent, ktorý potrebuje zohnať približne 2500 eur. Verí, že s pomocou sponzorov a verejnosti sa mu to môže podariť.

Pomôcť mladému reprezentantovi Slovenska v DogFrisbee môžete aj vy.
Číslo účtu: 4018999121/7500, do poznámky treba napísať „dogfrisbee“
IBAN: SK80 7500 0000 0040 1899 9121
SWIFT: CEKOSKBX

V prípade akýchkoľvek otázok môžete kontaktovať priamo Patrika: patrikszocs2@gmail.com

patrik a darty2

Ak sa do konca augusta nepodarí zohnať finančné prostriedky na vycestovanie na majstrovstvá sveta, Patrik všetky príspevky vráti. „Postupne budem zverejňovať zoznam ľudí, ktorí sa rozhodli pomôcť aj s výpisom účtu, aby bolo všetko prehľadné,“ uviedol Patrik.

Majstrovstvá sveta sa konajú v Catersville v štáte Georgia od 10. do 12. októbra. Zúčastnia sa ich tímy z celého sveta a na internete bude možnosť sledovať priamy prenos. „Sme pripravení vycestovať a so cťou reprezentovať Slovensko, a tým pomôcť kynológii na Slovensku smerom dopredu,“ zhodnotil mladý kynológ.

Slovensko nemalo na takomto svetovom podujatí zastúpenie ešte nikdy, hoci minulý rok sa Patrikova sučka Begi, ktorá si svoj život vybojovala na ulici a rok v útulku, kvalifikovala historicky prvýkrát na túto veľkolepú súťaž. „Doba je ťažká a financií je málo, no napriek tomu Begi dokázala čo asi nikto, z ulice sa kvalifikovala na majstrovstvá sveta,“ zdôraznil.

patrik a begi

Počas štyroch súťažných rokov sa dvojici podarilo získať množstvo úspechov v zahraničí. „Sme jediní Slováci, ktorí reprezentovali krajinu na Majstrovstvách Európy vo Švajčiarsku a v Poľsku,“ pochválil sa Patrik.

Tento rok má Patrik možnosť reprezentovať Slovensko s Dartym, ktorý doposiaľ na všetkých svojich súťažiach stál na stupni víťazov. Dokonca dosiahol najväčší úspech Slovenska na medzinárodnej úrovni – stal sa šampiónom v kráľovskej disciplíne Freestyle na Brněnských psích dňoch, čím si vybojoval kvalifikáciu aj na Majstrovstvá republiky.

Pozrite si video zo súťaže:

Útulkovo.sk
Ilustračné foto: frisbee-slovakia.weebly.com
Video: youtube