Na Majstrovstvá sveta v DogFrisbee prvýkrát v histórii pocestuje Slovák

0

BRATISLAVA – Patrik Szőcs bude ako jediný Slovák súťažiť na Majstrovstvách sveta vo DogFrisbee, ktoré sa konajú druhý októbrový víkend v americkom Catersville.

Na šampionát sa už poctivo pripravuje aj so svojim psom Dartym.

„Šiesteho októbra odchádzame do Budapešti a skoro ráno siedmeho odlietame do Frankfurtu, kde sa pripájame k časti českej reprezentácie a odtiaľ spolu letíme priamo do Atlanty,“ priblížil pre Útulkovo.sk Szőcs.

Ako dodal, Darty už má doma dva týždne prepravku, v ktorej bude cestovať, pekne si na ňu zvykol a veselo v nej spáva.

dogfrisbee

Patrik môže cestovať na majstrovstvá aj vďaka finančným príspevkom verejnosti. „Ľudia ma nesmierne podporujú a pomohli nám dať do kopy finančné prostriedky. Je ich naozaj množstvo, čiže vymenovať ich je nemožné, ale patrí im všetkým obrovská vďaka,“ zdôraznil.

Zároveň vyzdvihol Občianske združenie Vráťme šport deťom do Košíc. „V tomto OZ pracujú skvelí ľudia, ktorí nám získali sponzorský dar vo výške 500 eur,“ spresnil.

Účasť na Majstrovstvách sveta vo DogFrisbee potvrdilo už okolo 100 tímov, takže o veľkoleposti tohto podujatia niet pochýb. „Ideme s cieľom úspešne reprezentovať Slovensko, získať neuveriteľné množstvo skúseností, ktoré potom vieme využiť pri ďalšom tréningu, a hlavne výcviku ďalších ľudí, ktorí majú čoraz väčší záujem o DogFrisbee,“ uzavrel.

Útulkovo.sk
Ilustračné foto: Patrik Szőcs/Tomáš Legen