Na Agrokomplexe sa začala séria medzinárodných výstav psov

1 946

NITRA – Séria medzinárodných výstav psov s názvom Dog Expo 2015 sa dnes začala na výstavisku Agrokomplex v Nitre. Otváracím podujatím je Svetová špeciálna výstava slovenských národných plemien, ktorá sa koná dnes.

Chovatelia tu budú súťažiť s plemenami slovenský čuvač, slovenský hrubosrstý stavač, slovenský kopov a československý vlčiak. Ako pripomínajú organizátori podujatia, v priebehu dnešného dňa sa bude konať aj Celoštátna výstava všetkých plemien.

Ďalšie víkendové dni budú patriť súťažiam a prezentáciám psov v rámci Medzinárodnej výstavy psov. V sobotu 6. júna to bude Grand Prix Slovakia 2015 a v nedeľu 7. júna súťaž Derby Winner Show 2015.

Počas výstav budú prebiehať viaceré súťaže. O cenu Chovateľská skupina sa budú uchádzať skupiny najmenej troch psov rovnakého plemena, sfarbenia a veľkosti. Rozhodcovia budú udeľovať aj cenu pre najkrajší pár zložený zo psa a suky rovnakého plemena.

Veľkú národnú cenu získajú prihlásené psy národných slovenských plemien. Ocenenie Dieťa a pes zasa môžu získať deti od troch do deviatich rokov a pes, ktorý bol posúdený na výstave. Poslednou udeľovanou cenou je Junior handling, do ktorej je možné prihlásiť mladého vystavovateľa a psa, bez zreteľa na to, či bol prihlásený na výstavu.

Súťaží sa v dvoch vekových kategóriách – deti od deväť do 13 rokov a od 14 do 17 rokov. „Pri hodnotení sa určí poradie prvých troch najlepšie spolupracujúcich dvojíc,“ pripomínajú organizátori.

TASR
Ilustračné foto: Útulkovo.sk