Muž chladnokrvne zastrelil labradora

0

DUNAJSKÁ STREDA – Polícia obvinila 38-ročného muža z okresu Dunajská Streda, ktorý zastrelil psa.

Obvinený zastrelil 5. februára v obci Vydrany legálne držanou poľovníckou zbraňou čierneho labradorského retrievera s rodokmeňom menom Bach Lab. Dnes o tom informovala TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

Ako uviedla, nedopatrením robotníkov, ktorí pracovali na pozemku 56-ročného muža, sa „Buddy“ dostal do zadnej časti záhrady až na susedov pozemok. „Muž, ktorý býva o pár domov ďalej, vytiahol guľovnicu a zo vzdialenosti 15 metrov psa usmrtil. Polícia v tomto prípade vylúčila agresívne správanie psa, ktorým by bol ohrozený život alebo zdravie iných osôb,“ konštatovala hovorkyňa.

Dodala, že obvinený muž sa po incidente ku všetkému priznal.

[pull_quote_center]Poverený policajt ho obvinil z prečinu poškodzovania cudzej veci. Hodnotu spoločenského psa vyčíslil znalec na 1850 eur.[/pull_quote_center]

Podľa ďalších slov Linkešovej zákonnosť použitia legálne držanej zbrane posudzuje polícia aj v správnom konaní na úseku zbraní a streliva. Za jeho konanie mu teraz hrozí v zmysle trestného zákona až rok za mrežami. „Do rozhodnutia orgánov činných v trestnom konaní polícia zaistí mužovi zbrojný preukaz a tri legálne držané zbrane s preukazmi,“ uzavrela Linkešová.

TASR
Ilustračné foto: archív Útulkovo.sk