Očná vada diskriminuje kocúra Murka

0 1863

Zvolen 10. júla (Útulkovo.sk) – Očná vada diskriminuje kocúra Murka v záhradkárskej osade. Pravdepodobne má kvôli nej problém s lovením koristi a bez pravidelného kŕmenia by bol jeho život ťažký.

„Objavil sa tu asi pred troma týždňami. Je veľmi vychudnutý, má po tele hádam stovku šrámov po bitkách s druhými kocúrmi,“ povedala pre Útulkovo.sk Saška, ktorá má v záhradkárskej osade Pod Strážou vo Zvolene záhradku a so susedou sa stará o mačky, ktoré tam ´privandrovali´.

Murko má v osade veľkého nepriateľa, ktorého záhradkári volajú „Oranžová šmuha“, pretože je veľmi plachý, ale Murkovi znepríjemňuje život. Okrem týchto dvoch žije v osade ešte mnoho kocúrov a mačiek. Niektoré si záhradkári zobrali za svoje, tie plachejšie sa boja k ľuďom priblížiť.

„Už sme ich s manželom asi desať zobrali vykastrovať a potom vrátili naspať do osady. Sú tu spokojné a záhradkári tiež, lebo mačky im vychytajú myši a potkany,“ zhodnotila Saša, pričom upozornila, že návrat mačiek do osady nie je vždy najlepším riešením.

„Raz sa stalo, že niekto sem v novembri vyhodil čisto bielu mačku bez zimnej srsti, očividne z bytu,“ spomenula osud jednej z mačiek a tiež porozprávala o hluchom bielom mačiatku. „Našťastie sa nám podarilo nájsť im domov okamžite vďaka ich sfarbeniu, tu by neboli prežili.“

Kastráciu podstúpil aj Murko a v stredu ho vrátili do záhradkárskej osady. „Bol nesmierne dobrý a poslušný a správal sa statočne a slušne, ako sa patrí na bytového kocúra. Očividne je na ´voľnej nohe´ veľmi krátko. On sem nepatrí,“ dodala Saša.

Držte mu palce, nech sa cím skôr zotaví, priberie a upevní si postavenie medzi ostatnými mačkami v záhradkárskej osade. Úplne najlepšie by bolo, keby sa mu našiel naozajstný domov. Ak sa rozhodnete ponúknuť Murkovi nový domov, ozvite sa na nasledujúci mail. Kontakt: alexandra.pavelkova@gmail.com

Útulkovo.sk
Foto archív saš

Zdroj youtube

Zažili ste aj vy zaujímavý príbeh s mačkou alebo psíkom? Pošlite nám ho na adresu utulkovo@tasr.sk. Tie najzaujímavejšie oceníme knihou.