Môže za vraždu psíčkara pes?

1 2654

Sereď 22. novembra (TASR) – Venčenie psieho miláčika sa skončilo smrťou jeho pána. Pol hodinu po tom, ako sa so svojím psom vybral von, našli ho ležať dobitého na zemi. Zraneniam nakoniec podľahol. Polícia už pozná totožnosť páchateľa aj dôvod konfliktu so psíčkarom.

Po náročnej kriminalistickej práci a v spolupráci s občanmi, ktorí reagovali na odvysielanú reportáž v televízii, galantskí policajti obvinili muža podozrivého zo zabitia.

Ešte 10. marca 2011 neznámy páchateľ ublížil na zdraví 38-ročnému Františkovi zo Serede, ktorý v tento deň okolo 22. hodiny vyšiel pred vchod paneláka vyvenčiť svojho psa. Asi o pol hodinu ho našli ležať dobitého na zemi. S mnohými zraneniami na hlave a celom tele ho hospitalizovali v nemocnici, kde po ôsmich dňoch zomrel. Polícia ihneď po skutku začala pátranie po páchateľovi, vypočula viacerých svedkov, avšak dlhodobo sa nedarilo získať bližšie informácie k totožnosti podozrivých.

Prvotné informácie smerovali k tomu, že František bol na smrť ubitý bejzbalovou palicou. Z kamerových záznamov sa podarilo zistiť totožnosť osôb, ktoré boli na nich zachytené približne v čase, kedy sa trestný čin stal. Avšak vyšetrovanie ukázalo, že páchateľmi neboli. Celkovo polícia v prípade vypočula a preverila 80 osôb, z ktorých desať vytypovala ako podozrivé. TASR o tom dnes informovala trnavská krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

„Skúmali sme tiež, či obeť nevykonávala nejaké neobvyklé finančné transakcie, kriminalistom prešli cez ruky mnohé listinné materiály, no nič podozrivé nezistili. So žiadosťou o právnu pomoc sa obrátili aj na Rakúsko,“ uviedla hovorkyňa.

Aj vďaka nedávnej medializácii prípadu sa polícia pohla o krok vpred a na základe zhromaždených dôkazov vyšetrovateľ kriminálnej polície v Galante vo štvrtok 21. novembra obvinili 41-ročného Vladimíra zo Serede zo zločinu zabitia.

Z vyšetrovania vyplynulo, že medzi útočníkom a poškodeným došlo k slovnému konfliktu pre psa útočníka, ktorý prerástol do bitky. Útočník pod vplyvom alkoholu konal agresívne, Františka niekoľkokrát silno udrel do tváre. Následne sa skotúľal po schodoch, kde ho viackrát kopol pracovnými topánkami s oceľovou špičkou do hlavy a hrudníka. Za zločin zabitia hrozí obvinenému odňatie slobody na sedem až desať rokov.

TASR
Ilustračné foto: