Piatok trinásteho bol pre Morrisa šťastným dňom

0 1123

Bratislava 2. júla (Útulkovo.sk) – Piatok trinásteho bol pre Morrisa štastným dňom! Jeho útulkovský život sa skončil a odcestoval k Lucii, ktorá musela prejsť viacerými prekážkami, kým ho mala doma.

Keď Lucia prišla o sučku Jessinku, ktorá jej veľmi chýbala, začala uvažovať o novom psovi. Hľadala po internete, prezerala stránky útulkov a dočasných opatier, kým nenatrafila na Morrisa.

„Ten jeho kukuč bol neodolateľný. Najbližšiu sobotu sme ho boli navštíviť. V útulku bol aj s mamou, takže vyzeral, že si ani neuvedomuje, že niečo je v neporiadku,“ priblížila prvé stretnutie so psíkom Lucia, ktorá ho na jar prihlásila do našej súťaže Naj útulkáč.

Na psíka však musela ešte týždeň čakať, pretože nemal za sebou všetky potrebné očkovania, aby si ho mohla zobrať domov. „Tak strašne sme sa na neho tešili,“ zdôraznila.

Deň „D“ nastal piatok 13. septembra 2013. „Po práci sme nasadli do auta a šli po neho. Piatok trinásteho sa pripomenul, keď nám z auta idúceho pred nami vletel kamienok do čelného skla,“ uviedla s tým, že niekto by to možno bral ako znamenie, no ona sa stále viac tešila na toho krásavca po ktorého išli.

„Pre nás, a verím, že aj pre Morrisa, to bol ten najlepší piatok trinásteho!“ vyzdvihla.

Z Morriska je teraz už pubertiak, ktorý robí Luciinej rodine radosť každý deň. Má za sebou výcvik základnej poslušnosti a vo výcviku stále pokračuje. „Jedného dňa z neho bude možno aj kanisterapeut,“ uzavrela majiteľka.

Adoptovali ste si aj vy psíka z útulku? Pošlite nám jeho príbeh a fotografiu na adresu utulkovo@tasr.sk a podeľte sa o zážitky s ním s čitateľmi Útulkova.

Útulkovo.sk
Foto: Útulkovo.sk/Naj útulkáč